Donald Trump: Siyahiler için Biden’dan daha fazla şey yaptım

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'deki protestolara ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Trump, "3,5 yılda siyahiler için, Joe Biden’ın 43 yılda yaptığından çok daha fazla şey yaptım. Hatta tüm ABD başkanlarından daha fazla şey yaptım" ifadesini kullandı.

Donald Trump: Siyahiler için Biden’dan daha fazla şey yaptım

ABD'nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polisin nefessiz kalana kadar dizini bastırıp öldürdüğü George Floyd'un ölümüyle ilgili protestolar sürerken ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik tepkiler artıyor.

Tepkilerin ardından Trump, protestolara ilişkin Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Trump, ülkedeki siyahi toplumlar için gelecek seçimlerdeki rakibi eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'dan daha fazla şey yaptığını söyledi.

“SİYAHİ TOPLUM İÇİN BİDEN’DEN DAHA FAZLA ŞEY YAPTIM”

Trump açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* 3,5 yılda siyahi toplum için Joe Biden'ın 43 yılda yaptığından fazla şey yaptım. Hatta şu anda hatırlayamadığı Suç Yasası ile onları geri plana attı.

Aslında ABD'deki siyahiler için muhteşem Abraham Lincoln dışında tüm ABD başkanlarından daha fazla şey yaptım.

Demokratlar bunu biliyor, yalan haberler de bunu biliyor. Ama bunu yazmayı ya da söylemeyi reddediyorlar çünkü yozlaşmışlar. (DHA)

ABD Savunma Bakanı Esper'den Trump'ı kızdıracak açıklama! İlginizi Çekebilir ABD Savunma Bakanı Esper'den Trump'ı kızdıracak açıklama!

ABD'li uzmanlar uyardı: Protestolar vaka sayısını 3 kat artıracak İlginizi Çekebilir ABD'li uzmanlar uyardı: Protestolar vaka sayısını 3 kat artıracak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona Donald Trump haberler Joe Biden sosyal medya Twitter
Loading...