Sözcü Plus Giriş

Libya Ordusu havalimanının kontrolünü ele aldı!

Libya ordusu, Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki Trablus Uluslararası Havaalanı'nda kontrolü sağladığını duyurdu.

Güncellenme: 23:23, 03/06/2020
Libya Ordusu havalimanının kontrolünü ele aldı!

Yazılı açıklama yapan Libya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, “Askeri birliklerimiz Trablus Uluslararası Havaalanı’nda kontrolü tamamen sağladı” ifadelerini kullandı.

Kununu açıklamasında, Kasr bin Gaşir bölgesine doğru kaçan Halife Hafter'e bağlı milislerin peşine düştüklerini de açıklamasında vurguladı.

OPERASYON BAŞLATILMIŞTI

Libya’da başkent Trablus’un kontrolünü elinde bulunduran Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı birlikler, General Halife Hafter’e bağlı güçlerin kontrolündeki Trablus Uluslararası Havalimanı’nı almak için operasyon başlatmıştı. (DHA)

İlginizi ÇekebilirNew York Times'tan flaş Türkiye-Libya analizi: Osmanlı'dan bu yana en güçlü müdahaleNew York Times'tan flaş Türkiye-Libya analizi: Osmanlı'dan bu yana en güçlü müdahale

İlginizi ÇekebilirÜlke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyorÜlke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyor