Libya Ordusu havalimanının kontrolünü ele aldı!

Libya ordusu, Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki Trablus Uluslararası Havaalanı'nda kontrolü sağladığını duyurdu.

Libya Ordusu havalimanının kontrolünü ele aldı!

Yazılı açıklama yapan Libya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, “Askeri birliklerimiz Trablus Uluslararası Havaalanı’nda kontrolü tamamen sağladı” ifadelerini kullandı.

Kununu açıklamasında, Kasr bin Gaşir bölgesine doğru kaçan Halife Hafter'e bağlı milislerin peşine düştüklerini de açıklamasında vurguladı.

OPERASYON BAŞLATILMIŞTI

Libya’da başkent Trablus’un kontrolünü elinde bulunduran Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı birlikler, General Halife Hafter’e bağlı güçlerin kontrolündeki Trablus Uluslararası Havalimanı’nı almak için operasyon başlatmıştı. (DHA)

New York Times'tan flaş Türkiye-Libya analizi: Osmanlı'dan bu yana en güçlü müdahale İlginizi Çekebilir New York Times'tan flaş Türkiye-Libya analizi: Osmanlı'dan bu yana en güçlü müdahale

Ülke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyor İlginizi Çekebilir Ülke bu corona virüsü haritasını konuşuyor: Türkiye de listede yer alıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Afrika Corona Covid-19 Dünya İngiltere Kuzey Afrika Libya New York operasyon Reuters Türkiye
Loading...