Sözcü Plus Giriş

DSÖ’den flaş corona virüsü uyarısı: Bağışıklık düştü

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü corona virüsü salgınıyla ilgili kritik bir açıklama yaptı. DSÖ'nün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Corona virüsü salgını sırasında çocukların kızamık, tetanos ve difteri gibi hastalıklara bağışıklığı çok ciddi seviyede düştü" dedi.

Sozcu.com.tr
16:20 -
DSÖ’den flaş corona virüsü uyarısı: Bağışıklık düştü

13 milyondan fazla vakanın görüldüğü corona virüsü salgınıyla birlikte uluslararası kamuoyunun yakından takip ettiği Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan bir uyarı geldi… Birleşmiş Milletler bünyesindeki UNICEF ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen DSÖ’nün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, çocukların çok ciddi bir risk altında olduğunu duyurdu.

Ghebreyesus, Covid-19 sebebiyle çocukların tetanos, dizanteri ve kızamık gibi hastalıkların aşısının yapılmasının oranının düştüğünü açıkladı. Ghebreyesus, “Çocukların rutin olarak aşı yapılma süreçlerinin Covid-19 yüzünden sekteye uğraması corona viüsü salgınından çok daha büyük risk oluşturuyor” dedi.

Yapılan bir araştırmanın sonucunu paylaşan yetkililer, 82 ülkenin yaklaşık dörtte üçü, corona virüsü sebebiyle aşı programlarının sekteye uğradığını duyurdu.

İLGİLİ HABERİngiltere'de corona virüsü salgını döneminde 'bir milyon kişi sigarayı bıraktı'İngiltere'de corona virüsü salgını döneminde 'bir milyon kişi sigarayı bıraktı' İLGİLİ HABERMaske üretilen merkezde 3 kişide corona çıktıMaske üretilen merkezde 3 kişide corona çıktı
Son güncelleme: 15:22 17.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more