e-Okul VBS karne ekranı: Karneler E Okul üzerinden görülebiliyor…

Corona virüsü sebebiyle Mart ayının ortasından beri kapalı durumda okullarda karneler de e-okul üzerinden erişime açıldı. Pandemi sebebiyle uygulanan uzaktan eğitim bugün itibariyle son buldu ve öğrenciler karnelerine e-okul VBS üzerinden erişebiliyor. İşte e-okul VBS karne notları sorgulama ekranı…

e-Okul VBS karne ekranı: Karneler E Okul üzerinden görülebiliyor…

İlk, orta ve lisede okuyan milyonlarca öğrenci, bugün karnelerine ulaştı. E Okul üzerinden erişime açılan karneleri, öğrenciler ve öğrenci velileri şifrelerini girerek görebiliyor. İşte e-Okul karne notları sorgulama ekranı…

E OKUL KARNE SORGULAMA

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

E OKUL VBS KARNE SORGULAMA EKRANI

Corona e-okul meb Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci okul sınav VBS
Loading...