LGS Nisan ayı örnek soruları yayımladı! LGS sınav tarihi ne zaman?

Milyonlarca öğrencinin katılacağı LGS 2020 bu yıl 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. LGS örnek sorular da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sitesinden yayımlandı. Yapılacak sınav hakkında da fikirler veren sorular ardından öğrenciler bu yıl LGS sorular nasıl olacak merak ediyor. İşte detaylar...

LGS Nisan ayı örnek soruları yayımladı! LGS sınav tarihi ne zaman?

LGS soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde yayımlandı. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. İki oturum olarak düzenlenecek sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı. 8’inci sınıf öğrencilerinin sorumlu olduğu sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak. İki bölümden oluşan LGS’nin birinci bölümünde 50 soruluk sözel alan soruları yer alacak. Birinci bölüm için adaylara 75 dakika süre tanınacak. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve adaylara 80 dakika süre tanınacak.

NİSAN AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

NİSAN AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

LGS NE ZAMAN?

MEB tarafından yapılan açıklama ile birlikte LGS sınavının bu yıl hangi tarihte yapılacağı geçtiğimiz aylarda yayınlanan MEB takviminde açıklandı. Buna göre, LGS kapsamındaki merkezi sınav 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Virüs önlemleri nedeniyle tarihin değişebileceğine dair açıklama yapıldı, yeni tarih açıklandığı takdirde haberimizde olacak.

SINAVA BAKANLIK BAŞVURACAK

7 Haziran'daki sınava 1.7 milyon 8'inci sınıf öğrencisi girecek. Bakanlık 1.7 milyon öğrencinin tamamının başvurusunu kendisi yerine okul müdürleri aracılığıyla yapacağı için veli veya öğrencilerin ayrıca bir başvuru yapmasına gerek kalmadı.

Elektronik fotoğraflı olacak Sınav Giriş Belgeleri, 28 Mayıs'ta okul müdürlüklerinden alınabilecek.