SÖZCÜ’nün YKS haberi büyük yankı uyandırdı! Şimdi mi aklınız başınıza geldi?

Türkiye, tam 53 gündür 25-26 Temmuz'dan 27-28 Haziran'a alınan YKS'yi tartışıyor. SÖZCÜ'de bugün yayınlanan haberden sonra önce ÖSYM, Manisa'da kızı karantinada olmasına rağmen YKS'de görevlendirilen öğretmenin görevini iptal etti. Şimdi de Milli Eğitim, YKS'de görevli okul müdüründen, hizmetliye tüm personelin Covid-19 taşıma risklerini, 'Acil' kodlu bir telefonla teşkilatına göndererek, "İVEDİLİKLE" bildirilmesi talimatı verdi. 3 gün sonra 2,5 milyon öğrenci YKS'ye girecek.

SÖZCÜ’nün YKS haberi büyük yankı uyandırdı! Şimdi mi aklınız başınıza geldi?

Manisa’da LGS’ye giren ve Covid-19 riski taşıyan bir adayla aynı sınıfta bulunan 20 öğrenci test yapılarak evde karantina altına alındı. Kızı karantinaya alınanlar arasında bulunan öğretmen M.S'nin de bu hafta sonu yapılacak YKS'de görevlendirildiğini SÖZCÜ, gündeme getirdi. Haberin ardından ÖSYM, öğretmenin görevlendirilmesini iptal etti.

COVİD-19’LU VAKA TALİMATI

Şimdi de Milli Eğitim, 81 ilde YKS’de görev alacak yönetici, öğretmen, okul müdürü hatta hizmetli personelde dahil herkesin Covid-19 taşıma riski olan vakaların bilgilerinin “ACİL” bildirilip, tedbir alınması talimatı verdi.

İl, ilçe, okul müdürlükleri aracılığıyla tüm teşkilatın cep telefonlarına saat 19:00 sularında toplu mesaj gönderilerek, ad-soyad, unvan gibi bilgilerinin çok hızlı kendilerine bildirilmesini istedi.

SINAVA 3 GÜN VAR

YKS Sınavı, 27 Haziran cumartesi günü yani 3 gün sonra sabah saat 10:15’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile saat 10.15’te başlayacak. Covid-19 şüphesi olanların sınavdan önce yeni görevlilerle değiştirilmesi bekleniyor.

İŞTE O MESAJ:

“ACELE BİLGİ İSTEĞİ”

Değerli okul yöneticilerimiz, YKS’de görev alacak yönetici, öğretmen, memur, hizmetli vd. personellerden Covid-19 temaslı, karantina, pozitif vaka varsa ivedilikle ad soyad, görev, ünvan bilgilerini whatsapp özel hesaptan bildirmenizi rica ederim”

NE OLMUŞTU?

Geçen hafta sonu yapılan LGS’de Covid-19 virüsü şüphelisi öğrenciyle aynı sınıfta sınava giren 20 aday karantinaya alındı. Kızı da evde karantinaya alınanlar arasında bulunan öğretmen M.S’nin bu hafta sonu yapılacak YKS’de gözetmen olarak görev yapacağı ortaya çıktı.

Bugün SÖZCÜ’de yer alan haberin ardından M.S.’nin YKS’deki gözetmenlik görevi ÖSYM tarafından iptal edildi.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün de sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Yükseköğretim Kurumları Sınavının (2020-YKS) sorunsuz bir şekilde uygulanması için ilgili kurumlarla gerekli tüm tedbirleri alıyoruz” dedi.

Manisa'daki LGS skandalının detayları ortaya çıktı! Kızım sınavdan çıkıp karantinaya girdi İlginizi Çekebilir Manisa'daki LGS skandalının detayları ortaya çıktı! Kızım sınavdan çıkıp karantinaya girdi Eğitim Sen'den çarpıcı iddia ile ilgili SÖZCÜ'ye açıklama... 'Sınavdan karantinaya' İlginizi Çekebilir Eğitim Sen'den çarpıcı iddia ile ilgili SÖZCÜ'ye açıklama... 'Sınavdan karantinaya'

 

Loading...