Tarih belli oldu! 2020 TOKİ kura çekilişi ne zaman?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları geçtiğimiz ay tamamlandı. Bir milyondan fazla vatandaş TOKİ başvurularını tamamladı ve kura çekilişini bekliyor. Peki kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2020 TOKİ kura sonuçları için tarih belli oldu mu?

Tarih belli oldu! 2020 TOKİ kura çekilişi ne zaman?

TOKİ 100 bin sosyal konut başvuruları 15 Ocak’ta son buldu. Türkiye genelinde dar gelirli vatandaşlar başvuruların ardında TOKİ kura çekilişini beklemeye başladı. İşte il il TOKİ kura çekiliş tarihleri…

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...