Alaattin Çakıcı tahliye oldu mu? Alaattin Çakıcı hapisten çıktı mı?

Alaattin Çakıcı’nın da bulunduğu Sincan Cezaevinden tahlilyeler başladı ve birçok kişi organize suç örgütü elebaşı Alattin Çakıcı'nın tahliye olup olmadığını merak etmeye başladı. Peki Alaattin Çakıcı hapisten çıktı mı?

Alaattin Çakıcı tahliye oldu mu? Alaattin Çakıcı hapisten çıktı mı?

Alaattin Çakıcı af yasasından faydalanacak mı, tahliye olacak mı soruları merakla araştılırken Alattin Çakıcı’nın bulunduğu Sincan Cezaevinden tahliyeler başladı.

ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE OLACAK MI?

Alaattin Çakıcı'nın gün içinde tahliye edilmesi bekleniyor. Organize suç örgütü elebaşı Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne'den Bolu F Tipi Cezaevi'ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale'nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi'ne nakledilmişti.

Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakil olmuştu. Yasadan yararlanan isimlerden olan Çakıcı'nın gün içinde cezaevinden çıkması bekleniyor.

ALAATTİN ÇAKICI KİMDİR?

Alaattin Çakıcı 20 Ocak 1953 Trabzon doğumlu Türk organize suç örgütü lideridir. Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğan Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998'de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural'ın kızı Aslı Ural'la birlikte Fransa'nın Nice kentinde yakalandı. Çakıcı'nın üzerinden Nedim Caner adına düzenlenmiş kırmızı bir pasaport ve 17.000 dolar çıktı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...