Ankara’da hareketli dakikalar… Türk heyeti ile Rus heyeti görüştü

İdlib görüşmeleri kapsamında Rusya'dan gelen heyet, 33 askerin şehit olduğu hava saldırısının ardından Dışişleri Bakanlığı'nda Türk heyet ile bir kez daha bir araya geldi. Görüşme İdlib saldırısı sonrası yüz yüze ilk görüşme özelliği taşıyor. Üçüncü görüşmenin tamamlandığı ve Rus heyetin Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrıldığı bildirildi.

Ankara’da hareketli dakikalar… Türk heyeti ile Rus heyeti görüştü

Rusya Devlet Başkanı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev başkanlığındaki Rus heyet, önceki gün İdlib konusunda 3’üncü tur görüşmeleri kapsamında Ankara’ya geldi.

Dışişleri, askeri ve istihbarat mensuplarından oluşan heyet, Türk heyet ile ilk görüşmeyi aynı gün, ikinci görüşmeyi de dün Dışişleri Bakanlığı’nda yaptı.

SALDIRI SONRASI İLK TEMAS

Rus heyet, İdlib’de dün gerçekleşen 33 askerin şehit olduğu hava saldırısının ardından bugün Dışişleri Bakanlığı’nda, Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki Türk heyet ile yeniden bir araya geldi. Görüşme, İdlib saldırısının ardından yüz yüze ilk görüşme oldu.

Görüşme sırasında bakanlık önünde ve çevresinde güvenlik önlemleri alındı.

GÖRÜŞME TAMAMLANDI

Rus heyeti ile Türk heyeti arasında 3. tur görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen üçüncü görüşme tamamlandı. Rus heyet, Dışişleri Bakanlığı’ndan ayrıldı.

DIŞİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı, Rus heyeti ile yapılan üçüncü görüşmenin Rus tarafından gelen talep üzerine gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bakanlığın açıklamasında “Rus tarafına derhal sürdürülebilir bir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereği vurgulandı” ifadeleri yer aldı. DHA-İHA

Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydı İlginizi Çekebilir Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...