Corona virüsten korunmak için uyguladığı taktik hayatına mal oldu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde psikolojik sorunları olduğu belirtilen Barış Çimen'in, corona virüsü salgınından korunmak için dezenfektan ve etil alkol içtiği iddia edildi. Çimen, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaşanan bu olay, ABD Başkanı Donald Trump'ın, dezenfektan tuvalet temizleyici gibi ürünlerin vücuda enjekte edilerek ya da cilde sürülerek corona virüsüyle mücadele edilebileceği açıklamasını getirdi.

Corona virüsten korunmak için uyguladığı taktik hayatına mal oldu

Çerkezköy’ün Cumhuriyet Mahallesi Tepe Konutları’nda yaşayan ve yakınları tarafından psikolojik sorunları olduğu belirtilen Barış Çimen, iddiaya göre, dün corona virüsü salgınından korunmak için dezenfektan ve ardından da etil alkol içti.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Bir süre sonra fenalaşan Çimen, annesi ve ablasının haber vermesi üzerine çağrılan ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çimen, doktorların tüm müdahalesine rağmen bugün hayatını kaybetti.

İNCELEME YAPILACAK

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, ailesine dezenfektan ve etil alkol içtiğini söyleyen Çimen’in kesin ölüm nedeninin İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki inceleme sonrası belli olacağı belirtildi.

TRUMP’IN AÇIKLAMASINI AKILLARA GETİRDİ

Yaşanan bu ölüm akıllara ABD Başkanı Trump’ın açıklamalarını getirdi. Trump’ın, dezenfektanların ve tuvalet temizleyici gibi ürünlerin vücuda enjekte edilerek ya da cilde sürülerek corona virüsüyle mücadele edilebileceğini açıklaması büyük yankı uyandırmıştı.

Sağlık çalışanları ve bu malzemeleri üretenler, “Biz temizlik malzemeleri ve dezenfektanların enjekte edilmesi ya da farklı bir şekilde insan vücudunda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz” demişlerdi. DHA

Trump'ın dezenfektan açıklaması onları da şaşkına çevirdi: Tavsiye etmiyoruz İlginizi Çekebilir Trump'ın dezenfektan açıklaması onları da şaşkına çevirdi: Tavsiye etmiyoruz Dezenfektan çıkışıyla alay edilen Trump bozuldu! Soru bile almadan gitti İlginizi Çekebilir Dezenfektan çıkışıyla alay edilen Trump bozuldu! Soru bile almadan gitti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona Donald Trump Haber istanbul Ölüm Polis Reuters Sağlık Tekirdağ
Loading...