DEVA Partisi’nden doğalgaz rezervi açıklaması: Detayların açıklanmasını temenni ediyoruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih Sondaj Gemisi'nin Tuna-1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini duyurmasının ardından eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın lideriğinde kurulan DEVA Partisi’nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Tahmini rezerv verisi dışında herhangi bir bilgi kamuoyuyla paylaşılmadığı için rezervin ekonomimize katkısını ölçümlemek şimdilik mümkün değil. Şeffaf yönetim ilkesi gereği, en kısa zamanda detayların açıklanmasını temenni ediyoruz” denildi.

DEVA Partisi’nden doğalgaz rezervi açıklaması: Detayların açıklanmasını temenni ediyoruz

Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirdiği ‘Millete Sesleniş’ konuşmasında, “Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi” müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih sondaj gemimiz Tuna-1’deki sondajında hamdolsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda” ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasının ardından eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın Genel Başkanı olduğu DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı.

“EKONOMİMİZE ETKİSİNİ ÖLÇÜMLEMEK ŞİMDİLİK MÜMKÜN DEĞİL”

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

*Karadeniz'de yapılan araştırmalar sonucu bulunan doğal gaz rezervleriyle ilgili haberler, ülkemiz için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

*Tahmini rezerv verisi dışında herhangi bir bilgi kamuoyuyla paylaşılmadığı için rezervin ekonomimize katkısını ölçümlemek şimdilik mümkün değil. Şeffaf yönetim ilkesi gereği, en kısa zamanda detayların açıklanmasını temenni ediyoruz.

Erdoğan'ın açıklamasına CHP'den ilk değerlendirme: Sevindirici! İlginizi Çekebilir Erdoğan'ın açıklamasına CHP'den ilk değerlendirme: Sevindirici! Jeoloji profesöründen Karadeniz açıklaması: Bu ikinci keşif İlginizi Çekebilir Jeoloji profesöründen Karadeniz açıklaması: Bu ikinci keşif Prof. Dr. Sadettin Korkmaz: İnşallah açıklanan rakamlar gerçekçidir İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Sadettin Korkmaz: İnşallah açıklanan rakamlar gerçekçidir