Erdoğan: Akdeniz ve Ege’de korsanlığa haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türk milleti olarak biz ne hak yeriz ne de hakkımız yediririz. Akdeniz ve Ege’de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz. Akdeniz’in en uzun kıyı şeridine sahip ülkemizi kimse Antalya sahillerine hapsedemez. Milletimizin ve Kıbrıs Türkleri’nin denizlerdeki haklarını sonuna kadar savunmakta kararlıyız. Eski sömürgecilerin gazına gelerek Türkiye’ye karşı efelenenleri de yakın tarihlerini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Erdoğan: Akdeniz ve Ege’de korsanlığa haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Giresun ziyaretinde bugün sel bölgelerinde incelemelerde bulunduğunu söyleyen Erdoğan şunları belirtti:

* Vatandaşımıza devlet nerede sorusunu sordurmadık.

* Temel ihtiyaçları karşılanmasından arama kurtarma çalışmalarına kadar asla insanımızı yalnız bırakmadık.

* Elimizdeki tüm imkanları seferber ederek en kısa sürede felaketin aştığı yaraları saracağız.

* Bunun yanında bir daha benzer acıların yaşanmaması için alınması gereken tedbirleri belirleyecek birilerini üzme pahasına da olsa gerekeni yapmaktan asla çekinmeyeceğiz.

“ÇOK DAHA BÜYÜK BİR KAYNAĞIN MÜJDECİSİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

2020-2021 su ürünleri avcılığı sezonunun tüm balıkçılar için bereketli geçmesini temenni eden Erdoğan, şöyle konuştu:

* Bu geceden itibaren balıkçılarımız ‘vira bismillah' diyerek denizlere açılacak önümüzdeki 7,5 ay boyunca rızıklarını denizde arayacak.

* Ağlarınızın hep dolu çıkmasını temenni ediyorum. Allah'a hamdolsun. Bu sene denizlerimizden müjdeli haberler bekliyoruz.

* Karadeniz'de yaptığımız 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfi suların sadece içinin değil altının da bereketli olduğun göstermiştir. Bu keşif etrafı enerji kaynakları ile çevrili ülkemizin gerçek potansiyelini ortaya koymuştur.

* Tespit ettiğimiz rezervin çok daha büyük bir kaynağın müjdecisi olduğuna inanıyoruz.

“KORSANLIĞA HAYDUTLUĞA ASLA EYVALLAH ETMEYİZ”

Oruç Reis gemisi ile Doğu Akdeniz'deki sismik araştırmaları Türkiye'nin kararlılıkla sürdürdüğünü kaydeden Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

* İnşallah en kısa sürede Akdeniz'den de Karadeniz'deki gibi güzel haberler almayı ümit ediyoruz. Burada bir kez daha şu gerçeğin altını çizmek istiyorum.

* Türk milleti olarak biz ne hak yeriz ne de hakkımız yediririz. Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz.

* Akdeniz'in en uzun kıyı şeridene sahip ülkemizi kimse Antalya sahillerine hapsedemez.

* Milletimizin ve Kıbrıs Türkleri'nin denizlerdeki haklarını sonuna kadar savunmakta kararlıyız.

* Eski sömürgecilerin gazına gelerek Türkiye'ye karşı efelenenleri de yakın tarihlerini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum. İHA

Erdoğan: Yaylaları betona boğarsak gün gelir hep birlikte bunun pişmanlığını da yaşarız İlginizi Çekebilir Erdoğan: Yaylaları betona boğarsak gün gelir hep birlikte bunun pişmanlığını da yaşarız

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...