Erdoğan’ın avukatı o iddiaya yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın kararı verilmiş davaya daha sonradan müdahil olduğu açıklamasına yanıt verdi.

Erdoğan’ın avukatı o iddiaya yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, Özel’in kararı verilmiş davaya daha sonradan müdahil olduğu iddiasına yanıt verdi.

Avukat Ahmet Özel, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Milletvekili Başarır’ın, “Cumhurbaşkanımız adına açılmış ve bitmiş olan davalardan bugüne kadar 38 milyon 980 bin lira tahsil etti” iddiasına cevaben şu bilgileri verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın vekaletnamesini aldığımız 2011 yılından bugüne kadar Cumhurbaşkanımız adına yüzlerce hakaret dosyasına katıldık. İlk günden bugüne kadar kazandığımız hakaret ve tazminat dosyalarından lehimize takdir edilen avukatlık ücretinin tahsili için 28 Aralık 2020 tarihi itibarıyla açtığımız icra takibi sayısı toplam 592 dosyadır. Bu durum UYAP kayıtlarında sabittir. 592 icra dosyasından toplam 285’i tahsil edilmiş ve kapatılmıştır. Bu dosyalardan bugüne kadar yaptığımız avukatlık ücreti tahsilatımız olan rakam 1 milyon 108 bin TL’dir. İcra işlemi açık olan 307 dosyadan da herhangi bir haciz işlemi yapılmamıştır. Kaldı ki Cumhurbaşkanımız adına kazandığımız davalarda lehimize takdir edilen avukatlık ücretlerinin tahsili için icra ve haciz işlemi yapmamak prensibimizdir.”

“EKSİKLİK TAMAMLANDI”

Avukat Özel, CHP’li milletvekilinin diğer bir iddiasının da “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına vekalet sunmadığı bir dosyada adına vekalet ücretinin takdir edildiği” yönünde olduğunu belirterek, şunları kaydetti: Bahse konu İstanbul Anadolu 23. Asliye Ceza Mahkemesi 2020/452 sayılı dosyasında, karar celsesinde önce katılma talebimiz UYAP üzerinden gönderilmiştir. Sayın mahkeme, dosyanın karar duruşmasında cumhuriyet savcısının da talebi ile katılma talebimizi kabul etmiş ve daha sonra hükmünü açıklamıştır.

Erdoğan'ın avukatı hakkında şok iddia İlginizi Çekebilir Erdoğan'ın avukatı hakkında şok iddia

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...