Sözcü Plus Giriş

İlk EBA şehidi… 16.40’taki o ders başlamadı

Kahramanmaraş'ta edebiyat öğretmeni Aziz Serin (50), internette yaşadığı sorun nedeniyle öğrencilerine ders anlatabilmek için çıktığı tepede, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Güncellenme: 14:04, 29/09/2020
İlk EBA şehidi… 16.40’taki o ders başlamadı

Kahramanmaraş’ta Onikişubat Anadolu Lisesi’nde görev yapan edebiyat öğretmeni Aziz Serin geçen cumartesi günü, uzaktan eğitim için bilgisayar başına geçti. Ancak yaşadığı kırsal Küçüknacar Mahallesi’nde internete bağlanamadı. Serin, saat 12.00’deki ders için internet erişiminin olduğu tepeye çıktı.

Dersin ardından evine dönen Serin, ikinci ders için saat 16.40’ta yeniden aynı tepeye gitti. Ancak akşam eve dönmedi. Bunun üzerine tepeye çıkan yakınları Serin’in cansız bedenini buldu.

ÖN RAPOR ÇIKTI

Yapılan ön otopside kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Serin’in ölümü ailesi ile 2 yıldır görev yaptığı okulundaki meslektaşları ve öğrencilerini yasa boğdu. Aziz Serin pazar günü Şeyhadil Mezarlığı’ndan toprağa verildi.

Ders sisteminde yapılan kontrolde Aziz Serin’in 12.00’deki derste internet üzerinden öğrencilerle bir araya geldiği, 16.40’taki dersi ise başlatamadığı belirlendi. (DHA)

İlginizi Çekebilir#SözcüEBAyısoruyor: Velilerin sistemden şikayetleri ne?#SözcüEBAyısoruyor: Velilerin sistemden şikayetleri ne? İlginizi ÇekebilirEBA isyanı... Ne telefon çekiyor, ne internet altyapısı varEBA isyanı... Ne telefon çekiyor, ne internet altyapısı var İlginizi ÇekebilirCanlı ders veren öğretmen çiftin 1,5 yaşındaki kızları balkondan düşüp öldüCanlı ders veren öğretmen çiftin 1,5 yaşındaki kızları balkondan düşüp öldü

 

Yayınlanma Tarihi:13:12,