İstanbul’da sigara içilmesinin yasak olduğu cadde ve sokaklar hangileri?

İçişleri Bakanlığı, dün 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle sokakta sigara içilmesini yasakladı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama ile İstanbul'da sigara içilmesi yasak 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanın listesi paylaşıldı.

İstanbul’da sigara içilmesinin yasak olduğu cadde ve sokaklar hangileri?

İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklandı. Alınan kararı Vali Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından da duyurdu.

SİGARA YASAĞI GELEN SOKAK, CADDE VE MEYDANLAR

SİGARA YASAĞINA UYMAYANLARA PARA CEZASI

Valiliğin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

* İstanbul’da corona virüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda;

* Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

*İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

*Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır. Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

VALİ YERLİKAYA SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Alınan kararı Vali Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından da duyurdu. Yerlikaya şu ifadeleri kullandı;

“Kıymetli İstanbullular, maskemizi çıkartarak kendimizi ve başkasını riske atmayalım. 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve Toplu taşıma duraklarında sigara içmek yasaklanmıştır. Maske, koronavirüs ile mücadelede hayati bir önem taşıyor!”

İstanbul'un sigara cezaları kesildi İlginizi Çekebilir İstanbul'un sigara cezaları kesildi

 

Ankara'da da açık alanda sigara içmek yasaklandı İlginizi Çekebilir Ankara'da da açık alanda sigara içmek yasaklandı

 

Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz: Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyor İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz: Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...