Sözcü Plus Giriş

Karantinada olması gerekirken sokakta yakalandı, Polise ‘Evde sıkıldım’ dedi

Kastamonu’da Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina altında olması gereken M.A. komşularının ihbarı ile polis tarafından sokakta yakalandı. Kendisini yakalayan ekiplere 'evde sıkıldım gezmeye çıktım' diyen M.A., Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtta zorunlu karantinaya alındı. Kentte M.A'nın yanı sıra evlerinde izolasyon altında olmaları gerekirken sokakta olan iki kişi daha yakalanarak yurda yerleştirildi.

Sozcu.com.tr
16:03 -

Kastamonu'da corona virüsü testi pozitif çıkan ve evinde karantina altında olması gerekirken dışarı çıkan M.A.'yı gören komşuları durumu polise ihbar etti.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, M.A.'yı dışarıda dolaştığı sırada yakaladı. Yapan sorgulamada M.A.'nın corono virüsü testinin pozitif olduğu ve evinde karantina altında tutulduğu tespit edildi.

3 BİN 180 LİRA CEZA KESİLİP YURDA GÖTÜRÜLDÜ

Sıkıldığı için dışarı çıktığını ifade eden M.A.’ya 3 bin 180 lira para cezası uygulanarak özel donanımlı sağlık ekipleri ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri eşliğinde Kastamonu Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Foto: SÖZCÜ / 3 bin 180 lira para cezası kesilen M.A. yurda yerleştirildi.

AYNI GÜN İKİ KİŞİ DAHA YAKALANDI

M.A’nın yanı sıra evlerinde izolasyon altında olmaları gerekirken yapılan denetimlerde yakalanan 2 kişi daha hakkında karantina kurallarını ihlal ettikleri için yasal işlem yapıldı. Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci Yurdu’nda 14 gün süreyle zorunlu karantina altına alınan şahıslara 3 bin 150'şer TL de idari paraca cezası uygulandı.

Öte yandan Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince de kırsal kesimde karantinayı ihlal eden ya da mevsimlik işçi olarak Kastamonu'ya çalışmaya gelen 10 kişi, Şeyh Şaban-ı Veli Yurdunda karantina altında tutuluyor. (İHA)

İLGİLİ HABERKarantinayı deldi, sahilde 'Ölmek istemiyorum' diye bağırıp ortalığı birbirine kattıKarantinayı deldi, sahilde 'Ölmek istemiyorum' diye bağırıp ortalığı birbirine kattı

 

Son güncelleme: 16:30 15.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more