Meteoroloji’den Marmara için yeni uyarı! 21 Haziran hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneyinde devam eden sağanak yağışların, Balıkesir il merkezi ve doğusu ile Bursa, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiği bildirildi. Vatandaşlar ani sel, su baskını, yıldırım ve hortum oluşma riskine karşı uyarıldı. İşte 21 Haziran hava durumu tahminleri...

Meteoroloji’den Marmara için yeni uyarı! 21 Haziran hava durumu tahminleri…

Ülke genelinde sağanak yağışlar etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı son açıklamalarda Marmara’nın güney ve doğusundaki yağışlara karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

MARMARA İÇİN SEL VE HORTUM UYARISI

Meteoroloji’nin yaptığı güncel hava durumu değerlendirmeleri ve uyarılarında; “Marmara’nın güneyinde halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla etkisini artırarak Balıkesir’in il merkezi ve doğusu ile Bursa, Sakarya ve Düzce çevrelerinde yerel dolu yağışı ile birlikte kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

GÜNLÜK TAHMİNLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Adana, Mersin, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay'ın kıyı, Diyarbakır'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bayburt, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların öğle saatlerinden sonra Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...