Sağlık Bakanlığı kura sonuçları belli oluyor! Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası çekiliyor…

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ile 14 bin işçi alımı gerçekleştirilecek. Bugün İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı ile yapılacak kuranın sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr sayfasında yayınlanacak. Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı ve aşçılık için başvuru yapan adaylar Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı merak ediyor. İşte Sağlık Bakanlığı kura çekimi hakkında detaylar...

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları belli oluyor! Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası çekiliyor…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) il müdürlükleri veya ‘www.iskur.gov.tr' aracılığıyla başvuru yapanların beklediği, Sağlık Bakanlığı'na temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı alımı için yapılacak kura çekimi bugün gerçekleştirilecek. Şimdi gözler Sağlık Bakanlığı kura sonuçlarında.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI

Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacak. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00' den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINI VAR MI?

Sağlık Bakanlığı ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilecek kura çekimi için henüz canlı yayın bilgisi paylaşılmadı. Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından geçmişte yapılan kura çekilişi canlı yayınlanmıştı. Bu kez çekilişin İŞKUR ortaklığı ile yapılıyor olması sebebiyle canlı yayın bilgisinin var olup olmadığı bilinmiyor.

İŞÇİ ALIMI KURALARI 8-9 NİSAN’DA

İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulundu. Yapılacak olan kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecek.

08 Nisan 2020 (Çarşamba):

Bakanlık Merkez Teşkilatı, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için,

09 Nisan 2020 (Perşembe):

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için kura işlemi gerçekleştirilecektir.