Berat Albayrak’ın istifasına AKP’den ilk tepkiler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası Ankara kulislerinde bomba etkisi yarattı. AKP’li milletvekilleri ve siyasetçiler konuyla ilgili değerlendirmelerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Berat Albayrak’ın istifasına AKP’den ilk tepkiler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabından yapılan istifa açıklaması sonrası AKP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, şu ifadeleri kullandı;

*Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı.

*Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz.

BAKAN YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Ömer Fatih Sayan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var” dedi.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI”

AKP İstanbul Milletvekili Sare Aydın, “Berat Albayrak bir dava adamıdır, ülkesine adanmış bir devlet adamıdır. Pandeminin tüm dünya ekonomilerini altüst ettiği bir dönemde büyüme dinamiğini ayakta tutmak için, her tür zorluğa rağmen gece gündüz çalışmıştır. Birikimiyle ülkeye hizmet etmede daha çok yolu vardır. Devam” dedi.

Ankara Milletvekili AKP'li Naci Bostancı, “Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir” ifadelerini kullandı.

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir

 

AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı

 

AKP Sivas Milletvekili Semiha Ekinci

 

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar

 

AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç

 

AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz