Sözcü Plus Giriş

Elazığ depremi sonrası yıkılan binalar görüntülendi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, çevre iller başta olmak üzere Samsun, Niğde, Adana ve Elazığ'a uzak olan birçok ilden de hissedildi. Saat 21:08'de merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 5,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği açıklandı. Son dakika habere göre, deprem sonrası bölgede yıkılan binalar görüntülendi.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ
22:07 -

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, kentte büyük paniğe yol açarken, halk sokağa döküldü. İhbar gelen bölgelere AFAD, itfaiye, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 

AFAD’a göre 21:17’de merkez üssü Elazığ Baskil ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.  Elazığ’daki 6.8 büyüklüğündeki deprem çevre iller başta olmak üzere Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Niğde’de de hissedildi.

BİNALAR YIKILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ merkezde 16 bina hakkında ihbar yapıldığını açıkladı.

 

Depremin ardından bölge bazı binaların yıkıldığı öğrenildi. İşte yıkılan binalardan ilk görüntüler…

İLGİLİ HABERSon dakika depremler: Elazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler!Son dakika depremler: Elazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler! İLGİLİ HABERSon dakika: Elazığ depremi sonrası Bakan Soylu'dan ilk açıklamaSon dakika: Elazığ depremi sonrası Bakan Soylu'dan ilk açıklama İLGİLİ HABERDepreme canlı yayında yakalandılar!Depreme canlı yayında yakalandılar! İLGİLİ HABERDepremde yaralanan vatandaş böyle hastaneye yetiştirildiDepremde yaralanan vatandaş böyle hastaneye yetiştirildi İLGİLİ HABERSon dakika haberi! Elazığ depremi sonrası deprem uzmanından kritik uyarı: Yer kabuğu kırılmış olabilirSon dakika haberi! Elazığ depremi sonrası deprem uzmanından kritik uyarı: Yer kabuğu kırılmış olabilir İLGİLİ HABERElazığ depremi sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan ilk açıklamaElazığ depremi sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan ilk açıklama
Son güncelleme: 14:56 01.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more