500 yıllık Mimar Sinan'ın erken dönem eseri olan Üsküdar Mihrimah Sultan Külliyesi'nin medrese kısmının bacalarına klima takılması tepkilere neden olmuş olayı SÖZCÜ gündeme getirmişti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada tarihi yapının bacalarına takılan klimaların kaldırıldığını açıkladı. Yerlikaya, "İstanbul'un kültürel ve tarihi emanetlerini, gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Loading ...

Şu an tıp merkezi olarak kullanılan Mimar Sinan’ın erken dönem eseri olan 500 yıllık Üsküdar Mihrimah Sultan Külliyesi’nin medrese kısmına klima takılmasını SÖZCÜ gündeme getirmişti.

Konuyla ilgili İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, açıklama yapmış alanın İBB yetkisinde olmadığını, kötü bir uygulama yapıldığını söylemişti.

TARİHİ YAPININ BACALARINDAKİ KLİMALAR KALDIRILDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Tarihi yapının bacalarındaki klimaların kaldırıldığını duyuran Yerlikaya, “Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Külliyesi’nin bir bölümünde Tıp Merkezi olarak hizmet veren tarihi yapının bacalarındaki klimalar kaldırıldı. İstanbul’un kültürel ve tarihi emanetlerini, gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERİstanbul'da tarihi caminin bacalarına klima! Yayınlanma Tarihi: