Sözcü Plus Giriş

Sultanbeyli’de cemevine çirkin saldırı!

Sultanbeyli'de, dün gece saatlerinde cemevine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, camları kırarak içeri girdikten sonra yerlere provokasyon amaçlı yazı yazıp, bağış kutusunda bulunan bir miktar parayı çaldı. İstanbul Valiliği, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Güncellenme: 19:53, 19/01/2020
Sultanbeyli’de cemevine çirkin saldırı!

Olay, dün gece saatlerinde Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nde meydana geldi.

Cemevine gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, tuvalet camlarını kırarak içeri girdikten sonra yerlere ve camlara provokasyon amaçlı yazılar yazdı.

Daha sonra Cemevi’nde bulunan bağış kutusundaki yaklaşık 300 lirayı alarak kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde Cemevi’ne gelen görevlilerin durumu fark etmesinin ardından ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Olay yeri inceleme polisleri şüphelilerden bir iz bulmak için uzun süre çalışmalar yaptı. Saldırı haberini alan diğer ilçelerde bulunan cemevlerinin görevlileri olayın yaşandığı yere geldi.

DHA

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada,şu ifadeler kullanıldı:

* Bugün Sultanbeyli ilçemiz Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Cemevi’nde ‘Hırsızlık ve mala zarar verme’ olayı ihbarı alınmıştır.

* Olay yerine sevk edilen İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gerekli inceleme yapılarak soruşturma başlatılmıştır. Pir Sultan Cemevi’ne düzenlenen bu menfur eylemi şiddetle kınıyoruz.

DHA

 

“BU KALLEŞÇE SALDIRIYI YAPANLARI KINIYORUZ”

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

* Dün gece Yavuz Selim Mahallesinde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevinin, kapılarını kırarak içeri girip, boyalarla ölüm tehditleri ve bitmedi tarzında yazılar yazılmıştır.

* Bu kalleşçe saldırıyı yapanları kınıyoruz. Cemevi yönetimine ve alevi vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. (DHA)

İlginizi ÇekebilirAKP ve MHP karşı çıktı! İstanbul'da cemevlerine ibadethane statüsü verilemediAKP ve MHP karşı çıktı! İstanbul'da cemevlerine ibadethane statüsü verilemediİlginizi Çekebilirİmamoğlu geleneğini bozmadı! Önce mevlide katıldı sonra Cemevi'nde dua ettiİmamoğlu geleneğini bozmadı! Önce mevlide katıldı sonra Cemevi'nde dua etti
Yayınlanma Tarihi:17:39,