Toplu ulaşım yüzde 90 azaldı! CHP’li başkan teşekkür etti

Muğla’da toplu taşıma aracı kullananların sayısı yüzde 90 azalarak 14 bin seviyelerine düştü. CHP’li Belediye Başkanı Osman Gürün vatandaşlara teşekkür ederek “ Muğla’da hemşehrilerimiz salgına karşı alınan tedbirlere uyarak kendilerini, sevdiklerini ve çevresini koruyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Toplu ulaşım yüzde 90 azaldı! CHP’li başkan teşekkür etti

Muğla ilinde corona virüsü ile mücadele kapsamında yapılan uyarılara uyan ve evde kalan Muğlalı vatandaşlar toplu taşıma araçları kullanımını yüzde 90 azalttı.

İnsanlar arasında temasın azaltılması için gerekmedikçe sokağa çıkılmaması yönünde yapılan çağrılar sonucunda toplu taşıma kullananların sayısı 300 binlerden 14 bin rakamına geriledi.

2-3 Mart 2020 tarihlerinde Muğla il genelinde 279 bin 913 kişi yolcu taşıyan Büyükşehir Belediyesi araçları 15-16 Nisan 2020 tarihlerinde 14 bin yolcu taşıdı.

CHP'li belediyeden anlamlı video İlginizi Çekebilir CHP'li belediyeden anlamlı video

“TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün alınan kurallara tümüyle uyan, evinde kalan ve toplu taşımayı mecbur kalmadıkça kullanmayan Muğlalı vatandaşlara teşekkür etti.

Gürün, şu ifadeleri kullandı:

* Ülkemiz mart ayının ortalarından itibaren corona virüse karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadeleye tüm vatandaşlarımızın katılımı ve destek vermesi çok önemli. Muğla'da hemşehrilerimiz salgına  karşı alınan tedbirlere uyarak kendilerini, sevdiklerini ve çevresini koruyorlar.

* Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Toplu taşıma araçlarımızda tüm önlemleri aldık. Maske dağıtımından oturma kurallarına kadar vatandaşlarımızın sağlığı için her şeyi uyguluyoruz.

* Ayrıca sağlık çalışanlarımız için ayrı servis ve hat koyarak onların izole bir şekilde işlerine ve evlerine gitmelerini sağlıyoruz. Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az.

* Bu mücadelenin baş kahramanlarına tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hepimiz evlerimizde kalalım ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Bugünleri de hep birlikte aşacak, mutlu yarınlara sağlıkla kavuşacağız.

CHP'li Barut: Hasat zamanı çiftçiye büyük kötülük! İlginizi Çekebilir CHP'li Barut: Hasat zamanı çiftçiye büyük kötülük!
Adana AKP CHP Corona darbe kurban Meclis Muğla Muğla Büyükşehir Belediye Osman Gürün Rize Sağlık sosyal medya