Vaka sayısı arttı! Bir mahalle özel çalışma alanı ilan edildi

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Örmetaş Mahallesinde pozitif vaka sayısının 22’ye çıktığını, Sağlık Bakanlığı tarafından bu köyün özel çalışma alanı olarak belirlendiğini söyledi.

Vaka sayısı arttı! Bir mahalle özel çalışma alanı ilan edildi

Konu hakkında basın mensuplarına bilgi veren Vali Bilmez, şu ifadeleri kullandı:

* Başkale ilçesine bağlı Örmetaş köyümüzün kamuoyuna mal olan muhtarımızın ve köylünün duyarsız davranması yüzünden pozitif vakaların arttığı bir köyümüz. Sağlık Bakanlığı tarafından bu köyümüz özel çalışma alanı olarak belirlendi.

* Dün, bugün ve yarında yine sağlık ekiplerimiz o köyde olacak. Bu gün oradan 250 civarında inşallah numune alacağız. Köydeki pozitif vaka sayımız 22 oldu. Maalesef ilimizin vaka sayısını arttıran o köyümüz oldu.

* Van'ın genel vaka sayısı normal. 120-130 civarında bir vakamız var. Pozitif vakadan iyileşen 33 vatandaşımız taburcu oldu. Ama bu köy bizi bayağı sıkıntıya sokacak gibi gözüküyor.

* Köy muhtarı görevden alındıktan sora daha hiç bildirmediği insanların köye gelenlerin listesini yapıp bize getiriyor ama ‘Bağdat harap olduktan sonra' bir anlamı da olmuyor. (İHA)

Coronayı yenen hemşire, gün gün yaşadıklarını anlattı İlginizi Çekebilir Coronayı yenen hemşire, gün gün yaşadıklarını anlattı

Coronadan ölüm oranlarında İstanbul'u geçti! Zonguldak alarm veriyor İlginizi Çekebilir Coronadan ölüm oranlarında İstanbul'u geçti! Zonguldak alarm veriyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Antalya CHP Corona hemşire İçişleri Bakanlığı istanbul Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı sokağa çıkma yasağı Van Zonguldak
Loading...