Covid-19’a yakalanan sağlık bakanından el hareketi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşma yapmak için giden Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun heyetindeki Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga'nın protestoculara el hareketi yapması gündem oldu

Covid-19’a yakalanan sağlık bakanından el hareketi

Corona virüsünün “çok da büyütülecek bir şey” olmadığını söyleyen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun New York gezisi olaylı bir şekilde sona erdi.

Temaslarda bulunan Bolsonaro’nun heyetinde yer alan ve çok güvendiği isimlerden biri olan Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga’nın corona virüsüne yakalandığı ortaya çıktıktan sonra tansiyon arttı.

Covid-19 testi pozitif çıkan Brezilya Sağlık Bakanı, Brezilya’ya dönmeden önce New York’ta bazı protestocularla karşılaştı. Protestocuların el hareketi yaptığı Queiroga, aynı şekilde karşılık verdi. Reuters haber ajansının aboneleriyle paylaştığı fotoğrafta Queiroga, bir aracın içerisinde el hareketi yaparken görülüyor.

Sosyal medyada birçok kullanıcı bir bakanın protestoculara bu şekilde karşılık vermesini eleştirdi. Sağlık Bakanı, New York’ta karantinaya alındı.

Öte yandan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, New York’tan döndükten sonra kendini evine kapattı. Bolsonaro’nun evde karantina uyguladığı belirtildi.

Corona aşısı yaptırmamıştı... Brezilya lideri Bolsonaro'yu pizzacı bile almadı İlginizi Çekebilir Corona aşısı yaptırmamıştı... Brezilya lideri Bolsonaro'yu pizzacı bile almadı Corona aşısı olmayan Brezilya lideri Bolsonaro: BM Genel Kurulu'na katılacağım İlginizi Çekebilir Corona aşısı olmayan Brezilya lideri Bolsonaro: BM Genel Kurulu'na katılacağım BM Genel Kurulu'nda Covid-19 tehlikesi: Testi pozitif çıktı İlginizi Çekebilir BM Genel Kurulu'nda Covid-19 tehlikesi: Testi pozitif çıktı
Birleşmiş Milletler Brezilya Corona coronavirüs Haber New York Reuters Sağlık Sağlık Bakanı