CHP Genel Merkezi’ne ‘Sınır Namustur’ afişi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Afgan mültecilere yönelik açıklamalarında yer alan, "Sınır Namustur" sözünün yer aldığı bir pankartın CHP'nin Genel Merkez binasına asılmasının ardından CHP İstanbul İl Başkanlığı ve 39 İlçe Bakanlığı binasına da “Sınır Namustur” pankartları asıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi bu sabah Ankara’daki genel merkez binasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu ‘Sınır Namustur’ yazılı bir afiş astı.

Aynı söz, parti genel merkezindeki dijital akranlara da yansıtılırken, Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabına da sabitlendi. Aynı pankart, İstanbul'un dört bir tarafındaki CHP binalarına da asıldı.

Kılıçdaroğlu geçen hafta, İran sınırında Kapıköy Gümrük Kapısı’nı ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sınırlara yönelik, “yolgeçen hanı değildir” açıklamasını anımsatarak, “Peki 1 milyona yakın Afgan göçmen hangi sınır kapısından geçerek geldiler Türkiye'ye? Karakollar birbirini görüyorsa, kameralar birbirini görüyorsa bütün sınır boyunca, 1 milyona yakın Afgan nasıl geldi? Nasıl geçti?” diye sormuştu.

“39 İLÇEMİZDEN SESLENİYORUZ…”

Aynı pankart, İstanbul'un dört bir tarafındaki CHP binalarına da asıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İl Başkanlığı binasına asılan pankartın fotoğrafını paylaşarak, “İstanbul İl Başkanlığımız ve 39 ilçemizden sesleniyoruz… Sınır Namustur” notunu düştü.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerdeki “Sınır Namustur” pankartının ise TEM otoyolu üzerinde (Galatasaray stadı yanı) bulunan yeni il başkanlığına asıldığı belirtildi.

6 GENÇ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Göçmenlerin, sınırlardan kaçak yollarla Türkiye'ye akın akın gelmelerine tepki gösteren ve İstanbul'un farklı noktalarına ‘Öfkeli Genç Türkler’ imzasıyla ‘Hudut namustur' pankartı asan 6 üniversiteli genç dün gözaltına alınmış savcılık sorgularının ardından yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

'Hudut Namustur' yazılı pankartı asan gençler serbest bırakıldı İlginizi Çekebilir 'Hudut Namustur' yazılı pankartı asan gençler serbest bırakıldı