İl içi atama sonuçları açıklandı mı? MEB il içi atama sonuçları nasıl öğrenilecek?

İl içi atama sonuçları gün içerisinde MEBBİS üzerinden açıklanacak. Atama işlemi gerçekleştirilen öğretmenler 2 Ağustos itibariyle görevden ayrılma işlemlerini gerçekleştirecek. Bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış öğretmenlerin gerçekleştirdiği başvurular doğrultusunda il içi atama işlemleri yapılacak. İl içi atama sonuçları belirlenmesinde hizmet puanının eşitliği hâlinde öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olan adaya öncelik verilecek. İşte 2021 öğretmen il içi atama sonuçları ve detayları...

İl içi atama sonuçları açıklandı mı? MEB il içi atama sonuçları nasıl öğrenilecek?

İl içi atama sonuçları için beklenen gün geldi. MEB tarafından yapılan duyuruya göre il içi atama sonuçları bugün açıklanacak. İl içi tayin sonuçları, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce belirlenecek.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2021 yılı il isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için sonuçları 27 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak.

İL İÇİ TAYİN NASIL BELİRLENECEK?

1- İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 14 Temmuz 2021 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

2- İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.