Kılıçdaroğlu’ndan aşı açıklaması: Sıramı bekleyeceğim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın teklifi üzerine corona aşısı olacağını duyurdu. CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Sen Varsan Biz Varız" kampanyasına canlı bağlantı ile katılan Kılıçdaroğlu "Sayın bakan aradı, ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan aşı açıklaması: Sıramı bekleyeceğim

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Sen Varsan Biz Varız” kampanyasına canlı bağlantı ile katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Covid-19 aşı kampanyasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, Covid-19 hastaları ile temas kurması dolayısıyla önce sağlık çalışanlarının aşı vurulması gerektiğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak aşı olmaya davet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

* Aşılama başladı, aşı için davet de geldi. Sayın bakan aradı, ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim.

* Öncelikle sağlık çalışanlarının aşı olması lazım. Onlar aşı olduğu zaman, çünkü onlar doğrudan doğruya hastalarla ilişki kuruyorlar. Onları tedavi ediyorlar. Onlar günün 24 saati çalışıyorlar.

* Eğer bugün pandemide çok ciddi bir yaygın tablo ortaya çıkmadıysa bunun temel nedeni bizim sağlık çalışanlarımızın verdikleri mücadeledir.

* O nedenle ben buradan bütün arkadaşlarıma da ifade edeyim. Eğer bir yerde bir sağlık çalışanı görürseniz ona benim selamlarımı, saygılarımı iletirseniz çok memnun olurum. Çünkü sağlık çalışanlarının verdiği, gösterdiği çaba her şeyin üstünde.

“BUGÜN YA DA YARIN OLACAĞIM”

Best FM’de “Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye” programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sağlık Bakanı aradı, ‘tabi’ dedim, ‘Gerekirse ben de refakat ederim size’ dedi. Hekimler aşı olmamızı istiyorlar, ben de aşı olacağım. Zamana henüz karar vermedik, bugün yarın olacak” açıklamasında bulunmuştu.

TTB açıkladı! İşte corona aşılarının güvenirlik ve etkinlik oranları İlginizi Çekebilir TTB açıkladı! İşte corona aşılarının güvenirlik ve etkinlik oranları

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Best FM canlı CHP Corona Covid-19 istanbul Kemal Kılıçdaroğlu Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye
Loading...