Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘açlık’ yanıtı…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet açsa onları da siz doyuruverin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Pandemide CHP’li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk" sözleriyle yanıt verdi.

Güncellenme: 15:47, 09/06/2021
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘açlık’ yanıtı…

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* Erdoğan “Millet açsa onları da siz doyuruverin” demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP’li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu.

* Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin. AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında, “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz parayla değil, onlar yine nankörlüğe devam ediyor. Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz, bunlar millet aç diyor. Rizeliyim. Trakya'dan bütün şu andaki oradaki üreticilerin çeltik üreticisinin yaklaşımının ne olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bundan bihaber olanlar bundan anlamaz ki” ifadelerini kullanmıştı.

İlginizi ÇekebilirMeral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Senin şirazen artık iyice kaydıMeral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Senin şirazen artık iyice kaydı
Yayınlanma Tarihi:15:43,