Sözcü Plus Giriş

Hem kısıtlamayı deldiler hem de maskesiz dolaştılar

Aksaray’da hem kısıtlamaya uymayan hem de maskesiz yakalanan 2 gence 8 bin 160 TL para cezası kesilirken, gençlerden birisi “Çekirdek çitliyorduk” diğeri ise “Telefonla konuşuyordum” diyerek kendini savundu.

Güncellenme: 00:52, 27/02/2021
Hem kısıtlamayı deldiler hem de maskesiz dolaştılar

Olay, Muhsin Çelebi Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde yaşandı. Corona virüsü tedbir ve önlemleri kapsamında saat 21.00'den sonra denetim yapan polis ve bekçiler, yolda maskesiz yürüyen Hamidi B. (23) ve Abdulnaser Ö. (23) isimli 2 yabancı uyruklu genci durdurdu.

Kısıtlama muafiyet belge kontrolü yapan ekipler 2 gencinden belgesi olmadığını ve kısıtlamaya uymadıklarını tespit ederken, gençlere kısıtlamaya uymamaktan 3 bin 150'şer TL ve maske takmamaktan 930'ar TL olmak üzere toplam 8 bin 160 TL para cezası kesti.

Ceza işlemi sırasında basın mensuplarının “Neden maske takmıyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Hamidi B., “Bakkaldan geliyoruz ağabey. Evimiz üst taraf. Maske elimizde çekirdek çitliyorduk” diye cevap verdi.

Abdulnaser Ö. isimli genç ise, “Maske elimde telefonla konuşuyordum, başka bir şey yok” dedi. Ceza işlemi uygulanan 2 genç polis memurlarınca maske, mesafe, hijyen ve kısıtlama konusunda bilgilendirilerek evlerine gönderildi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü aşısında Türkiye'ye kötü haberCorona virüsü aşısında Türkiye'ye kötü haberİlginizi ÇekebilirProfesörden çöl tozu uyarısı: Corona daha fazla havada kalırProfesörden çöl tozu uyarısı: Corona daha fazla havada kalır

 

Yayınlanma Tarihi:00:51,