Sözcü Plus Giriş

Sahte sertifika şebekesine operasyon: 8 gözaltı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde polis ekiplerince resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 8 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

Güncellenme: 22:51, 10/03/2021
Sahte sertifika şebekesine operasyon: 8 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir villada sözde farklı alanlarda eğitim verilip, gelen kursiyerlere sahte sertifika ve ustalık belgesi düzenlendiği, resmi belgede sahtecilik-dolandırıcılık suçlarının gerçekleştiği bilgisinin alınması üzerine çalışma başlatıldı.

Ekiplerin, yaptığı takibin ardından 5 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 1 iş yeri, 2 ev, 2 araçta yapılan aramalarda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, kantin işletmeciliği, bilgisayar programcılığı, emlak danışmanlığı, aşçılık, çocuk gelişimi, müteahhitlik, halkla ilişkiler, sigortacılık, oto alım satım ve ilişki ile evlilik danışmanlığı eğitimi adı altında çok sayıda sahte sertifika düzenledikleri ortaya çıktı.

Ayrıca operasyonda, 81 sahte sertifika, 15 telefon, 4’ü dizüstü, 2’si tablet 6 bilgisayar, 2 ruhsatsız tabanca, ruhsatsız av tüfeği, kurusıkı tabanca, 48 fişek, ‘takoz’ olarak tabir edilen araç takip cihazı, 2 fotoğraf makinesi ile çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

Öte yandan, gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. DHA

İlginizi ÇekebilirŞanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu: 21 gözaltıŞanlıurfa'da uyuşturucu operasyonu: 21 gözaltı