Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Tofaş’a ödül

Tofaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 8’incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Bölgeleri Zirvesi’nde, '251 ve üzeri Ar-Ge Personel İstihdamı Yapan Şirketler' kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Tofaş’a ödül

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 8'incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde, 2020 Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri sahiplerini buldu.

Tofaş, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri'nin en üst kategorisi olan “251 ve üzeri Ar-Ge Personel İstihdamı” kategorisinde ikinci seçildi; ilk 3'te yer alan tek otomotiv Ar-Ge Merkezi oldu.

Türkiye'nin bilişim ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen törende Tofaş Ar-Ge'nin ödülünü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan, CEO Cengiz Eroldu teslim aldı.

‘MÜHENDİS SAYIMIZI İKİYE KATLADIK’

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, 2020’de Tofaş Ar-Ge'nin 170 mühendisi yurt dışı farklı projelerde görev alırken; 2021’de bu sayı ikiye katlandıklarını ifade etti.

Eroldu, “Yaklaşık 700 çalışanımızın bulunduğu Ar-Ge merkezimizle nihai ürünlerin geliştirilmesinin yanı sıra mühendislik ihracatıyla da ülke ekonomisine katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Eroldu ayrıca, Tofaş Ar-Ge Merkezi'nin; devam eden AB araştırma projeleri sayısının, 2021’de 15'e ulaşacağına vurgu yaptı ve üniversite iş birliklerinin önemine değindi. Aynı zamanda, 2020’de 45 patent ve 12 tasarım tescilinin bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin en pahalı TOFAŞ'ı! 560 beygir gücünde... İlginizi Çekebilir Türkiye'nin en pahalı TOFAŞ'ı! 560 beygir gücünde... Otomotivde çip krizi etkisi sürüyor: Üretim yıllık yüzde 28,3 daraldı İlginizi Çekebilir Otomotivde çip krizi etkisi sürüyor: Üretim yıllık yüzde 28,3 daraldı Japon otomotiv devi Mazda, 520 bin aracı geri çağırıyor İlginizi Çekebilir Japon otomotiv devi Mazda, 520 bin aracı geri çağırıyor
Loading...