Rapor vermeyen aile hekimine pusu kurdular

İstanbul'da aile hekimliği yapan Rıdvan Tunç, hastasına rapor vermediği gerekçesiyle sokak ortasında kendisini bekleyen üç kişinin saldırısına uğradı. Olay yerine araçla gelerek uzun süre doktorun gelmesini bekleyen şüphelilerden biri doktoru tokat ve yumruklarla darp etti.

Olay, Kadıköy sınırlarındaki Suadiye Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, sağlık ocağında görev yapan aile hekimi Rıdvan Tunç, bir süre önce kendisine gelerek rapor isteyen bir hastasına gerekli şartları sağlamadığı gerekçesiyle rapor vermedi. Yaşanan olay sonrası arkadaşlarını da yanına alarak olay yerine gelen saldırgan şahıs, araç içinde pusu kurup aile hekiminin gelmesini bekledi.

Aile hekiminin sokağa giriş yaptığı esnada şüphelilerden biri sokağa başına giderek ortalığı gözetlerken, saldırgan şüpheli ise doktoru köşede sıkıştırıp darp etmeye başladı. Meydana gelen olay sonrası şüpheliler hızla olay yerinden uzaklaşırken polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

Öte yandan, doktorun saldırgan şahıs tarafından darp edildiği o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Saldırıyla ilgili konuşan Rıdvan Tunç, şunları söyledi:

YUMRUKLAR SAYDIRDI

– Beyaz kıyafetli, 1.90 boylarında bir adam önüme çıktı. Benim önümü kesmeye çalıştığını son anda fark ettim. Bir şey söylemeden beklemediğim bir anda beni darp etti. Ne olduğunu anlamadan, yumruklar saydıran şahıs “ demek sen bana rapor yazmazsın öyle mi “ diyerek darp etmeye devam etti. Güvenlik kameralarını incelediğimizde olayı 3 kişinin planlı bir şekilde gerçekleştiğini fark ettik. Şahıslar yarım saat önce gelerek beni beklemişler. Muhtemelen bir haftadır da beni takip ediyorlarmış.

AMELİYAT OLMA DURUMUM VAR

– Şahıslar resmen pusu kurmuşlar. Şahıslardan birisi sokak başında benim işe gitmekte olduğumu haber ediyor. Diğer şahıs araçtan indikten sonra bana doğru yürüyerek, darp olayını gerçekleştiriyor. 3'üncü şahıs ise araç ile diğer ikisini alıyor. Darp olayı gerçekleştikten sonra polis ekiplerine haber verdim. Polis arkadaşlar ile Hastaneye geçtik. Burundan tomografi çekildi. Dudağımda da şişlikler vardı. Burun kemiğimi oturtmaya çalıştılar. Bir hafta sonra tekrar kontrol edilecek. Belki ameliyat olma durumum da var. (İHA)

AHESEN: ‘HÜKMÜN GERİYE BIRAKILMASI’ KANUNDAN ÇIKARILMALI

“Sağlıkta şiddet terörü artık organize bir hal almaya başlamıştır” diyen Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı Dr. Gürsel Özer, şunları söyledi:

– Bu olayda olduğu gibi planlı, programlı saldırılar tamamen organize şiddet suçuna girmektedir. Maalesef bu konunun çözüme kavuşturulması ve yaptırım gücü yüksek cezaların getirilmesi için yetkili merciler, hareket etmek yerine izlemenin ötesine geçmemektedirler. Ameliyathane odalarını basmaya kadar gidebilen bu saldırılara karşı, şiddet karşı etkin bir kanun hazırlanmalıdır. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması bir an önce kanundan çıkarılmalıdır.

– Sağlık tesisleri adeta kamuya meydan okuma alanları haline gelmiş ve kamu vicdanı örselenmeye başlamıştır. Etkin bir şiddet yasası, ilgili kanun uygulayıcıların ve kolluk kuvvetlerinin hassasiyeti ile mücadeleye katkı vermesi kaçınılmaz olmuştur. Meslektaşımıza geçmiş olsun derken, ihtiyacı halinde her türlü hukuki takibimizle yanında olacağımızı bildirmek istiyorum.

Aile hekimlerine gelen gereksiz rapor talepleri işleyişi çıkmaza sokuyor İlginizi Çekebilir Aile hekimlerine gelen gereksiz rapor talepleri işleyişi çıkmaza sokuyor Alkış bitti! Sağlık çalışanlarına şiddet hızla eskiye döndü... İlginizi Çekebilir Alkış bitti! Sağlık çalışanlarına şiddet hızla eskiye döndü...
aile aile hekimi ameliyat beyaz Corona Darp Haber istanbul Kadıköy Polis Sağlık Tokat
Loading...