Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok sayıda müşteri şikayetçi

Apple, geçen haftalarda tanıtımını yaptığı yeni teknolojilerle donanmış iPad Mini model tabletinde ekran sorunu baş gösterdi.

Yeni iPad Mini’de ekran krizi: Çok sayıda müşteri şikayetçi

Apple’ın kısa bir süre önce tanıttığı ve Türkiye’de de yaklaşık 5.800 TL’ye satılan yeni tablet bilgisayarı iPad Mini şirket içinde kriz yarattı.

ABD medyasında yer alan haberlerde yakın zamanda piyasaya çıkan ve önceki modellere göre daha gelişmiş bir altyapısı olan iPad Mini’nin ekranında “jöle kayması” hatası oluştuğu aktarıldı. Ekranın bir tarafının diğer tarafına göre daha hızlı tepki verdiği ve özellikle cihazı dik konumda tutarken portre modunda bu durumun yoğun olarak yaşandığı kaydedildi.

Apple CEO’su Tim Cook geçen haftalarda yeni iPad Mini’yi tanıtmıştı.

iPad’i yatay kullanırken bu konuda bir sorun yaşanmadığı belirtilirken internet üzerinden haber okumak ya da sosyal medyada ekranı aşağı kaydırmak isteyenlerin büyük zorluk yaşadığı açıklandı. Yetkililer bu konuda bir açıklama yapmazken bu sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olup olmadığına dair bir açıklama yapılmadı.

 

Apple yazılımı güncelledi, Instagram sorun yaşadı İlginizi Çekebilir Apple yazılımı güncelledi, Instagram sorun yaşadı Avrupa Birliği'nden Apple'a kötü haber: Tek tip şarj cihazı için hazırlıklar başladı İlginizi Çekebilir Avrupa Birliği'nden Apple'a kötü haber: Tek tip şarj cihazı için hazırlıklar başladı iPhone 13 Türkiye satış fiyatı ne kadar? Apple yeni cihazlarını tanıttı: İşte özellikleri... İlginizi Çekebilir iPhone 13 Türkiye satış fiyatı ne kadar? Apple yeni cihazlarını tanıttı: İşte özellikleri...