Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. Yıldönümü 10 Kasım Cuma gününe rastlamasına rağmen, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın okuttuğu hutbede Atatürk’e yer vermemesi üzüntü yarattı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Hacı Bayram Veli, Kocatepe, Melike Hatun, Eryaman Altay ve Sincan Organize Sanayi Merkez Cami’nde Mevlit-i Şerif okuttu. Yavaş, namaz sonrası binlerce kişiye lokma dağıttırdı. Lokmadan alabilmek için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Lokma dağıtımını bir süre izleyen Yavaş, vatandaşlarla sohbet etti.

ANKARALILARDAN TEŞEKKÜR

Vatandaşlar mevlit okunduktan sonra Atatürk’ün adını duydukları için Yavaş’a teşekkür etti. Duygularını paylaşan yurttaşlar şunları söyledi:

Ayşe Çatalbaşoğlu, “Bu özel günde duygularımı paylaşmak için Hacı Bayram Veli Camisi’ne geldim. Mevlitten sonra Atatürk’ün adını duyduğumda ağladım. Tüm şehitlerimiz ve Atatürk vefalı olmayı hak ediyor.

Müzeyyen Demirhan: “Ankara’da ilk defa Atatürk ve aziz şehitlerimiz için mevlit okundu. Bunun için çok Yavaş’a teşekkür ediyorum.

Sebahat Kemer: “Mansur Başkan’dan Allah razı olsun.

Leman Elmasoğlu: “61 yaşındayım, bugüne kadar Atatürk için bir kere mevlit okunduğunu görmedim Mansur Yavaş’tan Allah razı olsun. Dualarımız Atatürk’e, şehitlere, herkese gitsin. ”