Ağrı’da 'Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, il protokol üyeleri ile beraber kültür ve kongre merkezinde partililerle bir araya geldi.

Yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye kazandırdığı en önemli şeyin özgüven olduğunu söyleyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü;

*20 yıl Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Bu, liderimizi siz ve biz oylarımızla orada tutmasaydık olmazdı.

*Biz de oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor. Hayatımın sonuna kadar bir statü ve makam beklemeden bu davanın neferi olmaya devam edeceğim. Ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım.

*Bu davayı çok mübarek dava olarak görüyorum ve görüyoruz. Milletin rotası benim rotamdır diyen, prangaları bir bir söken, zincirleri kopartan Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızda tutmak en büyük iştir.

"BU ÜLKEYE EN BÜYÜK KATKISI"

*Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenilmiş çaresizliği reddeden o özgüveni bize kazandırmış olması bu ülkeye en büyük katkısıdır. Bu ülke için Sayın Cumhurbaşkanımız ne yaptı diye sorduklarında buradan İstanbul’a köprü olacak kadar şey yaptı diyebiliriz.

*2007 gibi Milli Güvenlik Kurulu toplantısında irtica ve imam hatipler hakkında konuştuklarında Tayyip Bey duramıyor ve masaya vuruyor. 'Yeter be kardeşim' diyor. 'Ne irticası, ben de imam hatipliyim. Ne başörtüsü benim eşimin de başı kapalı. Kapalısı var, açığı var. Yeter artık' diyor.

*O günden sonra irtica kavramı Milli Güvenlik Kurulu'nun gündemine gelmiyor. İdam sehpasına gitmeyi göze alacak bir liderimiz olmasaydı şu anda gündem yine irtica kavramlarıyla dolup taşacaktı.

ÇELEBİ VE SAYAN'DAN AÇIKLAMA

Programda konuşan AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ise Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile çok hızlı ve çok büyük değişim gerçekleştirdiğini vurguladı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ise yaptığı konuşmasında Ağrı Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi vererek terör sorununa dikkat çekti. Belediye Başkanı Sayan, terörün Kürtler ile çözüleceğini söyleyerek, “AK Parti camiası büyük bir camiadır. Bugün ne kadar büyük saldırılarla karşı karşıya olduğumuzu hepimiz görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yok etmek için, Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek için asla bir araya gelmeyecek olan partilerin nasıl bir araya geldiğini ve neler yaptığını hepimiz görüyoruz" dedi. İHA

[old_news_related_template title="Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması" desc="Cumhurbaşkanı Erdoğan, '10 tane büyükelçi çıkmış bize akıl vermeye çalışıyor. Maalesef bunlara en büyük desteği de içimizdeki birileri veriyor. Bu ülkede CHP diye bir parti ve partiyi yönetenlerin kendi iradelerine göre bir politikaları mı var? HDP diye bir parti ve partiyi yönetenlerin kendi iradelerine göre bir politikaları mı var?' dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/11/06/iecrop/erd_16_9_1636211649.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/erdogandan-10-buyukelci-aciklamasi-6753600/"]

[old_news_related_template title="AKP'li Ali İhsan Yavuz ile CHP'li Özkoç arasında erken seçim tartışması" desc="Erken seçim tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un, 'Kaldı ki seçime gidilmesi halinde Sayın Cumhurbaşkanı'mız kendi siyasi hayatını, siyasi ömrünü de bir anlamda azaltmış oluyor' sözlerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Yani ‘seçim olsa kazanamayacak, erken seçimden korkuyoruz’ diyor” dedi. Özkoç'un ardından Yavuz'dan yeni bir açıklama daha geldi. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/07/18/iecrop/ikili_16_9_1626636085.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-ali-ihsan-yavuz-ile-chpli-ozkoc-arasinda-erken-secim-tartismasi-6546027/"]