Ankara'da meydana gelen olay, saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Binanın bodrum katındaki iş yerinde tadilat çalışmaları sırasında yaşanan patlamada, 1 kişi yaralandı.Patlamanın etkisiyle çevredeki iş yerleri ve park halindeki araçlar da zarar gördü. İhbar üzerine olay yerine doğal gaz arıza ekipleri, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. İtfaiyenin yaptığı ilk incelemede patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğu belirlendi."ALT KATTA TADİLAT VARDI"

Olayın tanığı Arif Çelen, "Dükkanın içinde otururken bir patlama sesi duyduk. Patlamanın etkisiyle dükkanın camları aşağı indi. Binanın alt katında tadilat vardı. Doğalgaz sıkışması olmuş galiba. Patlama sonucunda dükkanlar hasar gördü. İçeride bir kişi vardı, o da yaralandı. Maddi zararımız var ama canımıza bir şey gelmedi, şükür" şeklinde ifade etti. Soruşturma başlatıldı. (DHA)"PATLAMA USULSÜZ GAZ KULLANIMINDAN KAYNAKLANMIŞTIR"

Başkent Doğalgaz'dan Sincan'da meydana gelen doğalgaz patlaması ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, patlamanın yaşandığı dairedeki aboneliğin Temmuz 2023'te feshedildiği, sayaç vanasının mühürlü ve vanasının kapalı konumda olduğunun tespit edildiği belirtilerek, "İçeri girildiğinde daire içinde tadilat yapıldığı ve inşaat molozlarının olduğu, ocak tesisat vanasının açık pozisyonda ve bağlantı fleks hortumun kesik olduğu belirlenmiştir. Dairedeki patlamanın usulsüz gaz kullanımından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Şirketimizin kontrol ve onayı olmaksızın usulsüz ve yetkisiz biçimde doğal gaz kullanarak patlamaya sebebiyet veren kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu olay, şirketimiz onayı olmaksızın doğal gaz tesisatına müdahale edilmemesi gereğini bir kez daha ortaya koymuştur" denildi.