Real Madrid'in genç yıldızı Arda Güler, sakatlık problemleri nedeniyle son antrenmana da katılamadı. Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler'in sakatlık durumuyla ilgili bilgilendirme yaptı. Arda, Real Madrid'e transfer olduktan sonra ilk kez 14 Ağustos'ta sağ diz sakatlığı yaşayarak operasyon geçirmişti. Tam iyileşme sürecinin ardından, 26 Eylül'de sol bacak arka adale yaralanmasıyla tekrar sahalardan uzak kalmıştı. Takıma katkı sunmak için sabırsızlanan ve son iki haftadır teknik direktör Carlo Ancelotti'nin gözüne girmeye çalışan Arda, yeni bir sakatlık engeliyle karşı karşıya.

TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI

Türk oyuncu, geçtiğimiz 3 gün boyunca özel bir program dahilinde takımdan ayrı bir şekilde antrenmanlarını sürdürdü ve Valencia ile oynanacak maçın hazırlıklarına katılamadı. Arda'nın, antrenmanlardan bağımsız olarak fitness salonunda çalıştığı bildirildi. Ancelotti, bu hafta yaptığı açıklamada, Arda'nın durumunu dikkatle izlediklerini ve onu tam kapasiteye ulaşana kadar riske etmek istemediklerini ifade etti. La Liga'nın 13. haftasında Real Madrid, yarın Valencia'yı ağırlayacak; ancak Arda Güler'in bu önemli maçta forma giymesi beklenmiyor.

ANCELOTTI'DEN ARDA GÜLER AÇIKLAMASI

Arda Güler'in durumuyla ilgili konuşan Carlo Ancelotti basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: "Maalesef Braga maçından önce ağrısı oldu. Hala onu rahatsız ediyor, ciddi bir şey değil... Açıkçası depresyonda çünkü oynamak istiyor. Bu bir geri adım ama nüksetme değil. Onu olabildiğince iyi hale getirmek için önümüzde koca bir ara var."

"KÜÇÜK BİR KAS PROBLEMİ"

"İlk sakatlığı geçen yıl geçirdiği menisküs yırtığıydı. Ameliyat oldu ve sıklıkla olduğu gibi, diğer bacağınızın pozisyonunu değiştiriyor ve iyileşme sürecinde kas problemleri yaşayabiliyorsunuz. Ona olan da bu. Güzel bir gelecek onu bekliyor. Çok yetenekli bir oyuncu. Oyuncunun hayal kırıklığına uğramasını anlayabiliyorum ama bu sadece bir kas problemi. Benim de kişisel tecrübem var. 21 yaşındayken iki yıl ara verdim ve sonra geri döndüm. Güler'in geleceği şüpheli değil. Bu sadece bir an ve umarım milli aradan sonra iyileşebilir." (AA)