Takım sahaya çıkarken ilk 11 oynayacak üç oyuncu ile ilgili kafamda soru  işaretleri vardı. Altay, Manchester’da üç maç oynamadı. Milli Takımla sadece bir maçı vardı. Oynamayan kaleci, böylesine zor maçlara adapte olamaz. Zeki ve Yunus, takımlarında düzenli oynamadılar. Montella dün Arda için yorgunluğu var, birlikte karar vereceğiz dedi.

Marca gazetesinde Arda ve Ronaldo manşetiyle bu maçın haberi yapılmıştı. Yorgunluk değildi mesele bence, hafif sakatlık riskiydi.

Mert Müldür jeneriklik gol atmıştı, o da yedekti. Oyuna ağırlığını koyamayan orta sahamız, tecrübeli Portekiz savunmasına karşı rahatsızlık veremeyen forvetlerimiz ve sallanan savunmamız ile ilk golü yiyecektik, bu belli olmuştu.

Silva ile öne geçtiler. Yediğimiz ikinci golde futbolun komedi dünyasına, milyonlarca insana unutulmaz bir örnek verdik. Etrafında kimse yok, rahatsız eden yok, çevre kontrolünü yapmışsın, kalecini görmüşsün. Samet, öyle hesapsız pas verilmez, gülerler adama! Erkenden 2-0 yenik duruma düşmek tam bir yıkım oldu hepimiz için. Böyle maçların çabuk bitmesini isterim.

Dünya futbolunun ekollerinden biri sizi böyle yakalarsa üçüncü golü de yer ve moral olarak çökersiniz. Bu maçta sahaya çıkarttığı 11’den neler hayal ediyordu Montella çok merak ediyorum! Teknik direktörler önceden kafalarında maçları oynar ya, bu kadro Portekiz’i sürklase eder diye bir final mi yapmıştı aklında acaba?

Her alanda olduğu gibi futbolda da adalet sağlanmazsa başarı asla gelmez. Arda oyuna girdi ama bu maç onun için sadece Ronaldo’ya karşı oynadığı unutulmaz bir anı olacak o kadar.

Çekya maçına kötü bir averajla çıkacağız. Montella bu maçta umarım doğru 11’i çıkarır.