İstanbul Bakırköy Yenimahalle Mahallesi'nde 10 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde, alkollü oldukları belirlenen S.B. ve beraberindeki arkadaşlarının bulunduğu otomobil, sokak üzerinde önce park halindeki araçlara ardından yaya olarak ilerleyen H.T.'ye çarptı. Kaza sonrası olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri kazada yaralan H.T.'yi ambulansla hastaneye kaldırırken, yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kazaya neden olan S.B ile yanında bulunan M.S. ve C.Y. K.Ö. işlemleri için polis merkezine götürüldü. Şüpheliler burada polis memurlarına küfür ve hakarette bulunarak görevlerini yapmaya engel oldu.

Polis merkezi içerisinde bulunan camlara ve duvarlara zarar veren şüpheliler, güçlükle kontrol altında alındı. Şüphelilere yönelik sorgulamada 'Uyuşturucu madde ticareti, 'Görevli memura mukavemet', 'Evden hırsızlık' gibi suçlardan çok sayıda suç kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı. Ekiplerin çalışmalarının ardından S.B., M.S., C.Y. ve K.Ö. isimli şüpheliler, bugün 'Görevli memura mukavemet', 'Taksirle yaralama' ve 'Kamu malına zarar verme' suçlarından işlem yapılmak üzere adliyeye sevk edildi. (DHA)