Dilan Polat ve eşi Engin Polat'la yaşadığı kavga ve sahip olduğu güzellik salonunun kurşunlanmasının ardından gündem olan Banu Parlak hakkında, ruhsatlı olduğunu iddia ettiği tabanca ile yaptığı sosyal medya paylaşımı sebebiyle soruşturma açıldı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Parlak'ın evinde dün arama yapıldı.Evinde 'hayalet silah' olarak bilinen Glock marka ruhsatsız silah bulunan Parlak gözaltına alındı.

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından emniyete götürülen Parlak, geceyi nezarethanede geçirdi.İşlemlerinin ardından Büyükçekmece Adalet Sarayı'na getirilen Parlak, savcıya ifadesini verdi.

Savcılık, Parlak'ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Serbest bırakılan Parlak adliyeden koşarak uzaklaştı.İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Serbest kalan Banu Parlak'ın ifadesi de ortaya çıktı. Parlak'ın sosyal medya hesabında paylaştığı tabanca görüntüsünü 1.5 yıl önce paylaştığını söylediği belirtildi. "Tabanca işlem yaptırmak için iş yerime gelen bir müşterime aitti. Ancak gerçek silah değildi" diyen Parlak’ın evinde bulunan silahla ilgili de bilgi verdiği ifade edildi.

"İŞ YERİM KURŞUNLANDI SİLAH ALDIM"

Banu Parlak'ın evinde bulunan silahla ilgili de "Başakşehir'deki güzellik merkezim 2 kez kurşunlandı. Bu sebeple can güvenliğimi sağlamak için silah almak istedim. Ruhsat işlemleri uzun süreceği için böyle bir yola başvurdum. İnternet üzerinden tanımadığım birinden silah aldım. Bu silah için 120 bin lira ödedim.  Silahı ikametimde muhafaza ettim. Bulunduğu çekmeceden hiç çıkarmadım. Yanımda taşımadım. İş yerim kurşunlandıktan 3 gün sonra satın aldım" dediği öğrenildi.

Banu Parlak sosyal medyada yayınladığı videoda silahın ruhsatlı olduğunu belirtmiş, "Benim de araba, ev gibi değil de böyle meraklarım var. Ne yapalım yani. Çok bekledim bu günü. Ruhsatlı bu arada kimse bilmesin, kimseyi de silaha özendirmiyorum. Herkesin bir hobisi var arkadaş, her gün deli gibi film izliyorlar değil mi? Mafya babaları havada uçuşuyor. Bizim öyle bir şeyimiz yok yani. Şu an içi bile boş. Seviyoruz" demişti.

Parlak, 3 Kasım'da da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı. Kooperatif dolandırıcılığı iddiasıyla gözaltına alınan fenomen, hakim karşısına çıkıp ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı.