Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı makama oturur oturmaz fırtına gibi daldı işlere. Öyle bir hava estirdi ki, Başkan Demirçalı ile birlikte Yüreğir’in tüm sorunlarının çözüme ulaşacağına kanaat getiren ilçe halkının yüzü gülmeye başladı.

Ancak Başkan Demirçalı koltuğa oturur oturmaz da bir yığın sorunlar yumağı ile savaşmaya başladı. Bunun en başında tamtakır diye hitap ettiği kasa var. Uçan kuşa borçlu olan belediyenin bekleyen hizmetleri nasıl yapacağı merak konusu…


Ali Demirçalı 

Zira 160 milyon liralık SGK borcu kapıya dayanmış durumda… SGK parayı tahsil edemezse haciz işlemi başlatacak. Bugüne kadar ödenmeyen primler yüzünden bir anda milyonlarca borçla karşı karşıya kalan Başkan Ali Demirçalı ise bu soruna acil çözüm arıyor. Mutlaka bir çıkış bulacaktır. Çünkü Başkan Demirçalı bu tür zorlukların altından kalkabilecek yeteneğe sahip. Ne yapar eder bir çıkış yolu bulur ve Yüreğir’de hizmetler kaldığı yerden devam eder.

Benim yazacağım konu ise farklı bir durum.

Okurlarım bilir. Mahmut Çelikcan’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nin önünde bulunan parkın içindeki Atatürk heykeli yerinden sökülerek çöplüğe atılmıştı. O dönemde gazeteniz Sözcü bunu haberleştirmiş ve ortalık karışmıştı.

Çelikcan’dan sonra göreve gelen Başkan Fatih Kocaispir, büyük tartışmalara neden olan heykel ile ilgili “Siz hiç merak etmeyin Mehmet Bey, ben o heykelin çok daha iyisini yaparım” sözünü vermişti. Evet Fatih Kocaispir sözünü tuttu tutmasına ama Atatürk’ün ayakta olan büyük heykelinin yerine köy ilkokullarının bahçesine konulan sadece kafadan ibaren bir büst ve kaidesini yaptı.

Bu duruma tanık olan okurlarım yapılan büstü hiç beğenmediklerini eskisinin çok daha görkemli ve güzel olduğunu anlattı. 

Şimdi Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’dan bu konuya el atmasını istiyorum.

Lütfen Kültür Merkezi Parkı’ndan sökülen Atatürk Heykeli’nin aynısını ya da daha görkemlisini yaptırarak yerine konulmasını sağlayın.

Bu ilçede yaşayan herkesin ortak beklentisidir.

Yüreğir’e yakışan bir heykelin oraya dikilecek olması hepimizi çok sevindirecektir.

Bu konunun yakından takipçisi olacağım.

Eğer Ali Başkan gerekli talimatları verir ve çöpe atılan Atatürk Heykeli’nin çok daha güzelini ve büyüğünü parka diktirirse bizde bunu sütunlarımıza taşıyarak kamuoyu ile paylaşırız.