İstanbul Küçükçekmece'de 5 katlı binada meydana gelen patlamada bir kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.Atatürk Mahallesi Divan Sokak'taki 5 katlı binada henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.İstanbul Valiliği'nden olayla ilgili yapılan ilk açıklamada "İlk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı olduğu tespit edilen patlama sonucunda bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Olayda ikisi ağır olmak üzere toplam 5 vatandaşımız da yaralanmış olup olayla ilgili tahkikat devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.YARALI SAYISI YÜKSELDİ

Valilik daha sonra yaralı sayısının 7'ye çıktığını duyurdu:

"Küçükçekmece İlçesi Atatürk Mahallesi’nde meydana gelen patlamada bir kişi hayatını kaybetmiş, ikisi ağır toplam 7 kişi de yaralanmıştır."İBB: DOĞAL GAZKAYNAKLI DEĞİL, KİMYASAL SIKIŞMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Küçükçekmece’de meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, İGDAŞ ekibinin ilk bulgusunun patlamanın kaynağının doğalgaz olmadığı yönünde olduğu belirtildi.

Patlama olan dairede antibakteriyel sprey dolumu yapılan kaçak imalathane olduğu belirtilerek patlamanın kimyasal sıkışma kaynaklı göründüğü bildirildi.

Dairedeki doğalgaz aboneliğinin de yabancı uyruklu bir kişinin üzerine olduğu ifade edildi.ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Atatürk Mahallesi Divan Sokak'taki 5 katlı binada yaşanan patlama sonrası ilgili ekiplerce yapılan incelemeler sona erdi.

Küçükçekmece Belediyesi görevlilerinin, sokaktaki molozlar ile binadan kopan parçaları temizlemesinin ardından yol tekrar trafik akışına açıldı.

Tahliye edilen bina sakinlerinin belediyeden yapının durumuyla ilgili raporu bekleyecekleri öğrenildi.