Kapatılmak istenen Adana Şakirpaşa Havaalanının durumunu konu alan ve 3 milyona yakın Adanalı ile çevre il ve ilçelerden bu havaalanını kullanan en az 6-7 milyon insanımızı yakından ilgilendiren “Sahipsiz Adana bir değerini daha kaybetmek üzere “başlıklı yazım geniş yankı uyandırdı.

Bu yazımda CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin’in açıklama ve verdiği bilgilerden yola çıkarak Şakirpaşa Havaalanının kapatılmak istenmesini eleştirmiştim.

Tabi bunların hepsi az önce söylediğim 6-7 milyon Çukurovalının ortak sesini dile getirmek adına idi.
Bu yazıma birçok okurum gibi Adana’da kamu yöneticisi, oda başkanı ve gazeteci arkadaşlarım gibi toplumun duyarlı kesimlerinden destek geldi ve bana ek bilgiler, açıklamalar, yazılar, notlar ulaştırdılar.

Şakirpaşa Havaalanının kapatılmasından sadece Adanalılar değil tüm Osmaniye’den Kahramanmaraş’a , Hatay’dan Niğde’ye, Gaziantep’e kadar tüm Çukurovalılar olumsuz etkilenecektir.

Hatta ve hatta size garip gelecek ama yeni havaalanının yapılacağı il olan Mersin
bile bundan olumsuz etkilenecek.

Çünkü yeni havaalanı Mersinliler’in uçağa erişim yolunu sadece 15 dakika geriye çekecek ama mersinlileri daha zor bir ulaşım, yeme içme konusunda daha bir sıkıntı, gece uçuşlarında daha bir sıkıntı, daha uzun süreler zaman kaybı ve daha fazla yakıt, yemek, ulaşım vb gideri bekleyecek.

Bu yüzden ben sadece Adanalılar’a değil tüm bölge halkına seslenmek gerektiğini düşünüyorum.

“Çukurovalı! Şakirpaşa Havaalanına sahip çık…”diyorum.

Bir sözüm de iktidar partisine…
Ve de tabi ki hükümete…
En çok da iktidar partisinin Adanalı milletvekillerine…

Sayın AKP’li vekiller:

Adanalı sizleri Adana’nın değerlerine sahip çıkın diye seçti. Siz şimdi tutar da Şakirpaşa Havaalanını kapattırırsanız, Adanalı bunu hiçbir zaman unutmaz ve cezasını keser.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tam iki kez Adana’da Şakirpaşa kapatılmayacak diye söz verdi.

Cumhurbaşkanının sözüne sahip çıkmasını sağlamak da sizin göreviniz. Geçtiğimiz yerel seçimlerden bu dersi almadıysanız.

Bundan sonraki seçimde Adanalı size cezayı daha büyük keser!.