A Milli Basketbol Takımı şaşırtmamaya devam ediyor! Son oynadığı 31 maçın 16'sını kaybeden, 2024 yazını boş geçirecek takım bu. 2001'de Avrupa, 2010'da Dünya İkincisi olurken hedef maçları ABD, İspanya, Fransa, Sırbistan olan...

Artık hedef maçlar, rakipler belli: İzlanda, İsveç, Belçika filan! FIBA Klasmanı'nda dünyada 24, Avrupa'da 15. sıradayız. Ekol ülkeleri geçtim... Polonya, Porto Riko, Karadağ, Dominik Cumhuriyeti, Çekya, Finlandiya, Yeni Zelanda, Venezuela bizden üstte.

2024'e de İtalya yenilgisiyle başladık. Yine şaşırmadık. Kıtanın üçüncü sınıf takımı İzlanda'yı son saniye basketiyle anca yenebildik. Yine şaşırmadık. Macaristan da çok önemli rakip, aman dikkat!

Ben Ergin Ataman'ın medya günündeki şu sözlerine takıldım:

"Tarık Biberovic’i devşirme değil de Türk oyuncu olarak kullanabiliriz. Ercan Osmani örneğinde olduğu gibi. Bir tane de Avrupa veya NBA’den, takıma çıta atlatacak devşirme bir oyuncuya kapımız açık olur."

Hadi Ersan İlyasova'yı, Cedi Osman'ı bu kategoriye sokmayalım. Emir Preldzic, Bobby Dixon, Scottie Wilbekin, Shane Larkin'le olmadı. Son ikisi zaten feci suçluydu, "Bacağınız kopsa gelecektiniz" dedik, cezayı kestik, aldık Türk statülerini ellerinden. Kesin kafayı yemişlerdir üzüntüden!

İyi ki 'Türk' Tarık var artık. Yenemezdik başka türlü; İzlanda gibi güçlü, ekol bir basketbol ülkesini!

Şimdi yeni devşirmemizi bekliyoruz; Türk basketboluna seviye atlatsın diye!