Black Panther filminin yıldızı Chadwick Boseman hayatını kaybetti

Tüm dünya tarafından Marvel serisi filmlerinden Black Panther'da sergilediği oyunculukla tanınan 43 yaşındaki aktör Chadwick Boseman hayatını kaybetti. Boseman bir süredir kolon kanseri ile mücadele ediyordu.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panther filmindeki Kral T'Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Boseman’ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.

‘O BİZİM KARA PANTERİMİZDİ’

Marvel Studios’un başkanı ve Marvel’in baş kreatif yöneticisi Kevin Feige yaptığı açıklamada, “Chadwick'in ölümü kesinlikle yıkıcı. O bizim T’Challa’mızdı, Kara Panterimizdi ve sevgili dostumuzdu. Sete her adım attığında karizma ve neşe saçıyordu. Canlandırdığı herhangi bir kişi kadar zeki, nazik, güçlü ve güçlüydü. Marvel Studios ailesi kaybının yasını tutuyor ve ailesiyle birlikte yas tutuyoruz ” şeklinde konuştu.

DISNEY’DEN AÇIKLAMA

Walt Disney Co. başkanı Bob Iger ise, “Chadwick Boseman’ın trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi hepimizin kalbini kırdı. Olağanüstü bir yetenek ve tanıdığım en nazik ve bağışlayıcı ruhlardan biriydi. Kara Panter’in çığır açan rolüne muazzam bir güç, haysiyet ve derinlik getirdi; efsaneleri ve klişeleri yerle bir etti. Disney’de hepimiz ailesine dualarımızı ve içten taziyelerimizi gönderiyoruz” dedi.

Chadwick Boseman kimdir? Chadwick Boseman kaç yaşında, hangi hastalıktan vefat etti? İlginizi Çekebilir Chadwick Boseman kimdir? Chadwick Boseman kaç yaşında, hangi hastalıktan vefat etti?
Loading...