Erdal Beşikçioğlu ajan oldu: ‘Almanlarda öz eleştiri var’

Serdar Akar'ın yönetmenliğini yapacağı Çiçero'da İkinci Dünya Savaşı'nın seyrini değiştiren isimlerden biri olarak sayılan İlyas Bazna’yı, namıdiğer ajan Çiçero’yu, canlandıracak olan Erdal Beşikçioğlu, "Film öncesi Alman konsolosluğu ile görüşmeler gerçekleşti, ben bu filme kendi öz eleştirilerini yapabilecek anlayışta olduklarını gördüm" dedi.

Erdal Beşikçioğlu ajan oldu: ‘Almanlarda öz eleştiri var’

Yüzyılın en büyük ajanı diye anılan, İngiliz diplomasisini alt üst eden ve Türkiye’yi İkinci Dünya Savaşı’ndan kurtarıp, savaşın seyrini değiştiren İlyas Bazna'nın namıdiğer Ajan Çiçero'nun yaşam hikayesini anlatan ‘Çiçero' adlı filmin tanıtımı Eyüp Park AVM'de gerçekleştirildi.

erdalbesikcioglu-bulten3MONICA BELLUCCI DE YER ALABİLİR

Toplantıya, filmin yapımcısı Mustafa Uslu, yönetmeni Serdar Akar ve filmde Çiçero karakterini canlandıran Erdal Beşikçioğlu katıldı. Uslu, filmde yabancı oyuncu ağırlıklı çalışacaklarını belirterek, “Monica Belluci dahil pek çok yabancı isimle irtibat halindeyiz, başrolümüzde Erdal Beşikçioğlu var. Başka yabancı oyuncuları da filme dahil edeceğiz” dedi.

‘EKRANA İLK KEZ BİZ AKTARACAĞIZ’

Filmin bir casusluk hikayesi anlattığını ve İkinci Dünya Savaşı’na Türk gözü ile baktığını belirten Uslu, “Almanya’da Naziler kendi çocuklarını T4 zulmü ile Ari ırk olmaları için öldürdüler, bu filmimizde T4 uygulamasını ekrana aktaran ilk biz olacağız, yapılanlar Yahudi soykırımı kadar vahimdir, kimine göre daha da vahşidir” açıklamasını yaptı.

erdalbesikcioglu-bulten2

‘ALMANLARDA ÖZ ELEŞTİRİ VAR’

Filmde başrolü canlandıran Erdal Beşikçioğlu ise filmi anlatmak için görüşmeler yaptıkları Almanların olumlu tavrına dikkat çekerek, “Film öncesi Alman konsolosluğu ile görüşmeler gerçekleşti, ben bu filme kendi öz eleştirilerini yapabilecek anlayışta olduklarını gördüm, olanları saklamıyorlar, bir sıkıntı sergilemediler” dedi.

 

Ve Erdal Beşikçioğlu setlere dönüyor! İşte ünlü yönetmenle yeni projesi İlginizi Çekebilir Ve Erdal Beşikçioğlu setlere dönüyor! İşte ünlü yönetmenle yeni projesi
Loading...