Psikiyatrist-yazar Cem Mumcu’nun ilk sergisi

Cem Mumcu’nun ikinci kişisel sergisi 'Zoraki Yolculuk/Accidental Travel' yarın sanatseverlerle buluşacak. Sergi; insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir 'ben' olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini gözler önüne seriyor.

Psikiyatrist-yazar Cem Mumcu’nun ilk sergisi

Psikiyatrist ve yazar kimlikleriyle tanınan Cem Mumcu'nun ‘Zoraki Yolculuk / Accidental Travel’ isimli ikinci kişisel sergisi yarın Joint Idea Arnavutköy'de İstanbullular için kapılarını açıyor. 18 Şubat’a kadar izleyicilerle buluşacak olan sergi, insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir ‘ben’ olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini gözler önüne seriyor.

Günümüz dünyası ve toplumsal başkalaşımın insanoğlu üzerinde yaratabileceği tahribatın boyutlarına odaklanan sergi; sanatçının başından geçen bir takım talihsiz olaylar dizisinin fitilini ateşlediği ‘zoraki yolculuk' deneyimini merkezine alarak, oluşmuş ‘duygu sıkışıklıklarını’ konu alıyor.

cemmm
Cem Mumcu, genel olarak eserlerinde bireyin sıfatları ve sıfatlandırılmasını konu alarak resmettiği soyut, lekesel ve kimi zaman belli belirsiz figüratif ruh tasvirlerini bu sefer bizzat tecrübe ettiği tekinsiz bir serüven üzerinden daha derin, keskin ve net bir tavırla aktarıyor.

Cem Mumcu'nun 43 eserlik bir seçkisi Buğra Uzunçelebi küratörlüğünde hayata geçirildi. Sergi, Joint Idea Arnavutköy'de haftanın her günü 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

O Ses Türkiye birincisi Dodan'dan ilk single: 'Yoksun' İlginizi Çekebilir O Ses Türkiye birincisi Dodan'dan ilk single: 'Yoksun'