‘Sessizliğin İçinden’ engellilerin dünyasına ışık tutuyor

İşitme engellilere özel eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapanJames Leeds, öğrencileri ile iyi bir iletişim kurmuştur. Ancak aralarında biri vardır ki...

‘Sessizliğin İçinden’ engellilerin dünyasına ışık tutuyor

Dünyaca ünlü oyun yazarı Mark Medoff'un yazdığı Beyhan Karadağ'ın çevirdiği oyun, Devlet Tiyatroları Rejisörlerinden Faik Ertener rejisiyle sahnede. “Sessizliğin İçinden” İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun tüm sahnelerinde oynayacağı gibi gerek yurtiçi gerekse yurtdışı turnelerine çıkarak engelliler dünyasına ışık tutuyor.

 

Foto: Bülten

OYUNUN KONUSU

Mark Medoff'un 70 li yıllarda kaleme aldığı işitme engelliler ve işitenler dünyası arasındaki iletişim kopukluğunu konu ediniyor. İşitme engellilere özel eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapan James Leeds, öğrencileriyle iyi bir iletişim kurmuştur. Ancak aralarında biri vardır ki onunla iletişim kurmakta oldukça zorlanır.
Foto: Bülten

Sarah, aldığı eğitim süresince dudak okumayı reddetmiş ve şimdilerde okulda temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. James Leeds, iletişim kurmakta zorlandığı bu güzel ama inatçı kıza çok geçmeden aşık olur. Ancak Sarah'ın kalbine ulaşmak için önce onun öfkesini yenmelidir. Bakalım Sarah, işitenler dünyasına olan öfkesini yenip, kalbini James'e açabilecek mi?

Foto: Bülten

YAZAR: Mark Medoff

ÇEVİRMEN: Beyhan Karadağ

YÖNETMEN: Faik Ertener

DRAMATURG: Günay Ertekin

OYUNCULAR: Ebru Aytürk Evren, Cem Zeynel Kılıç, Aylin Gürsoy, M.Coşkun Ülgen, Tuncay Koçal, Canan Maktal, Elvan Boran, Yasin Yiğit, Buse Yörükoğlu, Bingül Utsukarcı, Zehra Gül Yiğit, Selda Işıktaş Yıldız

Loading...