Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
The Flying Steps’in dans serüveni
The Flying Steps’in dans serüveni
Breakdans dünyasının en başarılı isimlerinden birisi olan The Flying Steps’in dans macerasını anlatan ‘Follow The Steps’ isimli belgesel yayınlandı.
Kültür Sanat 23 Temmuz 2020 - 10:19

Gençler arasında oldukça popüler hale gelen Hip-Hop kültürünün kökeni 1970'li yıllara dayanıyor. Bu yıllarda Hip-Hop kültürünün en önemli ögelerinden breakdans (breaking) ortaya çıktı, kültürler arası etkileşimin yoğun olduğu bölgelerde daha etkili oldu. Başta kozmopolit şehirler olmak üzere; Hip-Hop kültürü evinden çok uzaklara taşındı belki ama herkes tarafından kabul gördü.

Yalnızca müzikle sınırlı kalmayan Hip-Hop kültürü kendine has dansı breakdans (breaking) ile de anılmaya başladı. İki ya da daha fazla dansçının karşılıklı yeteneklerini sergilediği bu dansı yapanlara B-Boy ya da B-Girl adı veriliyor.


ADINI DÜNYAYA DUYURDU

Berlin'de Kadir Memiş isimli Türkiye kökenli breakdansçı tarafından kurulan The Flying Steps isimli grup, Almanya başta olmak üzere kendi alanında kazandığı başarıları ile adını dünyaya duyurdu. Red Bull Beat Battle isimli breakdans (breaking) yarışması ile şampiyonluğu kucaklayan grup, dünya çapında diğer dansların da bir arada sentezlendiği gösteriler sergiledi.

The Flying Steps'in dans serüvenini anlatan tek sezonluk ‘Follow The Steps' isimli belgesel Türkçe altyazılı olarak Redbull tarafından yayınlandı.

Son güncelleme: 12:23 - 23.07.2020